Odzież używana
7 marca 2020

Kategoria:
Moda

Skąd pochodzi odzież używana?

Kupowanie odzieży używanej staje się coraz popularniejsze. Ubrania z drugiej ręki są pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł, a ich jakość jest bardzo dobra. Można również znaleźć w sklepach, które je sprzedają, prawdziwe białe kruki – niespotykane w sieciówkach wzory, kolory czy marki. Często bowiem noszona odzież z second-handu jest synonimem nie bylejakości, lecz jakości i dobrego gustu. Przed sprzedażą jest też poddawana dezynfekcji.

Gdzie pozyskiwane są używane ubrania?

Odzież używana jest dostarczana do sklepów z tego typu towarem przez hurtownie. Dobra współpraca obu podmiotów sprawia, że kupujący mogą liczyć na regularne dostawy ubrań do second-handu, z którego usług korzystają. A nabywają takiej odzieży sporo – z różnych powodów. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę.

Jednak inne przesłanki nie są bez znaczenia. Wiele hurtowni zaopatruje sklepy w ubrania z drugiej ręki, które są świetne jakościowo i pochodzą z różnych europejskich krajów, np. Wielkiej Brytanii czy Danii. Wart podkreślenia jest również fakt, że wiele koszul, spodni czy bluz ma niespotykane nigdzie indziej wzory i jedynym miejscem, w którym można takie ubrania kupić, są właśnie second-handy.

Czy noszenie używanych ubrań jest bezpieczne?

Hurtownie, które pozyskują ubrania, przestrzegają procedur i dbają o jakość odzieży, aby klient był zadowolony z zakupu. Jak mówi ekspert z hurtowni odzieży używanej Wilowscy, wszystkie ubrania trafiają do sortowni, gdzie przechodzą drobiazgowy proces dezynfekcyjny. Chemiczne odkażanie odzieży daje pewność, że wszelkie zarazki i bakterie, które mógł pozostawić poprzedni właściciel, nie będą zagrażały kolejnej osobie.

Zanim towar trafi do hurtowni, jej pracownicy muszą pozyskać zaświadczenie o tym, że odzież została zdezynfekowana. Oczyszczenie ubrań daje możliwość ponownego wprowadzenia ich na rynek. Hurtownie zajmują się zaopatrywaniem współpracujących z nimi sklepów, dzięki czemu klienci mają naprawdę duże możliwości, jeżeli chodzi o wybór.

Odzież używana to wcale nie powód do wstydu, ponieważ obecne procedury i dbałość o higienę sprawiają, że jej noszenie jest całkowicie bezpieczne. Można kupować przecież nie tylko ubrania dla dorosłych, lecz także ubranka dziecięce. Dzieci bardzo szybko wyrastają z nich i właściwie co kilka miesięcy trzeba kupować kolejne. Wiąże się to z dużymi wydatkami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Zakup używanych ubrań jest więc całkowicie racjonalny, bezpieczny, a przy tym można ubrać siebie i swoje dziecko w niespotykany sposób i wyróżnić się wyglądem.