markowe perfumy
5 sierpnia 2021

Kategoria:
Moda

Skąd biorą się tak wysokie ceny markowych perfum? 

Markowe perfumy cechują się pięknym zapachem, który trafia w gusta wielu osób. Ich aromat wiąże się jednak z koniecznością przeznaczenia dość dużej sumy pieniędzy. Wysokie ceny markowych perfum mają jednak swoje uzasadnienie. Dlaczego takie produkty są tak drogie? Czy istnieje sposób na cieszenie się niepowtarzalnym zapachem bez konieczności przeznaczania dużej sumy pieniędzy?

Marka perfum a cena 

Markowe perfumy są drogie ze względu na fakt, że produkujące je firmy cieszą się dużą popularnością. To marki same w sobie, często znane i cenione już od kilkudziesięciu lat. Doskonałym przykładem jest Chanel czy Dior, czyli nazwy kojarzone nie tylko przez miłośników mody czy perfum. Takie firmy mogą pozwolić sobie na ustalanie znacznie wyższych cen i sprawianie, że dostępne zapachy stają się luksusowe. Mają one wielu zwolenników na całym świecie, którzy często kupują nowe perfumy już w dniu premiery.

Drogi, misternie wykonany flakon 

Na cenę perfum wpływa również jakość wykonania flakonu. W oryginalnych perfumach markowych często jest on bardzo okazały, co wiąże się ze wzrostem kosztów produkcji ostatecznego wyrobu. Bardzo często firmy decydują się na tworzenie nietypowych kształtów, na przykład w formie kokardy czy kwiatu. Flakon ma być ozdobą samą w sobie, choć najważniejszy jest przecież zapach. Tańsze odpowiedniki markowych perfum znajdziesz m.in.  sklepie internetowym Zapach Luksusu. W takich miejscach stawia się na proste buteleczki bez dodatkowych ozdobników. Dodatkowym atutem jest fakt, że sklepy online nie muszą wynajmować stacjonarnej siedziby. W ten sposób można zaproponować znacznie niższe ceny, co trafia w gusta miłośników pięknych zapachów stawiających na tańsze rozwiązania.

Piękne kompozycje zapachowe oryginalnych perfum 

Perfumy składają się z wielu nut, które razem tworzą niepowtarzalną całość. Do ich skomponowania konieczne jest dysponowanie odpowiednią wiedzą i przeprowadzenie różnych testów. Z tego powodu wiele skomplikowanych zapachów kosztuje tak dużo. Prace nad stworzeniem nowej kompozycji trwają długo, a w przypadku znanych marek czuwają nad nimi najlepsi specjaliści. Na rynku znaleźć można jednak produkty o bardzo podobnych zapachach, dostępne w niższych cenach. Często ich trwałość jest równie dobra, dlatego można oszczędzić znaczną sumę pieniędzy, wciąż ciesząc się niepowtarzalnym zapachem.