zapięcia w jeansach
17 lipca 2021

Kategoria:
Moda

Rodzaje zapięć do spodni

Spodnie są nieodzownym elementem garderoby, zwłaszcza męskiej. Dresowe, jeansowe, eleganckie — przynajmniej jedna para z poszczególnych rodzajów powinna znaleźć się w szafie każdego pana. Spodnie noszą wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Aby były wygodne i dopasowane, muszą mieć odpowiednio dobrane zapięcie. Jakie wyróżnia się ich rodzaje? O tym w poniższym artykule.

Guzik guzikowi nierówny

Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów zapięć do spodni są guziki. Stosuje się je praktycznie od samego początku. Dzięki możliwości wyboru dowolnej wielkości i materiału, z jakiego zostały wykonane, guziki można dopasować do każdych spodni. Ten rodzaj zapięcia stanowi dodatek do wielu ubrań. Do najczęściej montowanych guzików w spodniach należą:

  • guziki metalowe,
  • plastikowe,
  • stalowe,
  • obrotowe,
  • przyszywane.

Zapięcia metalowe stosuje się głównie w przypadku spodni jeansowych. Plastikowe to natomiast element ubrań eleganckich. Montaż guzików jest bardzo prosty i można szybko go wykonać. Kiedy jedno zapięcie się zepsuje, można natychmiast zastąpić go innym. Poza tym szeroki wybór guzików pozwala na dopasowanie odpowiedniego koloru i rozmiaru do własnych potrzeb.

Haki do spodni

Kolejnym popularnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są haki krawieckie, które doskonale sprawdzają się w połączeniu dwóch kawałków materiału spodni. Choć działają podobnie jak guziki, te dwa rodzaje zapięć dzieli jednak odmienna konstrukcja. Haki składają się z czterech elementów, do których należą uchwyt, zaczep i blaszki. Taka budowa sprawia, że haki są dużo trwalsze niż guziki i mocniej trzymają spodnie na swoim miejscu. To rodzaj zapięcia stosowany także w innych częściach ubioru. Haki krawieckie, które można nabyć u dystrybutora Krawgors, nie tylko pełnią funkcje praktyczne, ale również estetyczne, będąc ozdobą spódnic, sukienek, żakietów, koszul. Haki to elementy łatwe w obsłudze. Użytkownik nie musi mieć specjalnych umiejętności, aby je zapiąć.

Zapięcia do spodni stanowią bardzo ważny element garderoby. To dzięki nim ubranie pozostaje na swoim miejscu, a użytkownik cieszy się komfortem i swobodą ruchów. Ich wybór uzależniony jest głównie od potrzeb klienta oraz rodzaju spodni, w których mają być montowane.