23 sierpnia 2019

Kategoria:
Moda

Rodzaje plecaków workowych

Plecak w dzisiejszych czasach nie kojarzy się już wyłącznie z atrybutem dziecka czy turysty. W ostatnich latach stały się one modnym akcesorium, używanym przez wszystkich – młodzież, dorosłych, kobiety, mężczyzn, niezależnie od wieku i preferowanego stylu. Jednym z najnowszych trendów w tej kategorii są plecaki-worki, doceniane za swoją nienachalną estetykę oraz wygodę użytkowania. Jakiego rodzaju worki znajdziemy na rynku?

Materiały

Zanim zdecydujemy się na konkretny worek warto spojrzeć na jego metkę i sprawdzić z jakiego materiału, został wykonany. To pierwsze kryterium, na podstawie którego możemy wyróżnić dwa rodzaje plecaków workowych: bawełniane i poliestrowe. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ zarówno bawełna, jak i poliester mają różne właściwości, co decyduje o ich funkcjonalności.

Podstawową różnicą między nimi jest chłonność wody – mówi przedstawiciel firmy NaszeNadruki.plPoliester jest materiałem niehigroskopijnym, co oznacza, że nie chłonie od wody. Dzięki temu czas jego schnięcia jest dużo krótszy, niż w przypadku bawełny. Z tego samego powodu również jego czyszczenie jest dużo łatwiejsze. Ponadto odznacza się on wysoką sprężystością, nie gniecie się. Z drugiej strony bawełna również ma pewne zalety. Przede wszystkim jest naturalna, a prze to bardzo miła w dotyku i dużo estetyczniejsza, niż poliester. Ponadto jest bardzo przewiewna, dlatego plecak możemy nosić nawet na gołą skórę.

Rodzaj materiału nie wpływa w znaczący sposób na cenę plecaka.

Dla kogo plecak?

Producenci i sprzedawcy wprowadzają rozróżnienie na plecaki przeznaczone dla mężczyzn i kobiet. W czym tkwi różnica między nimi? Przede wszystkim w estetyce. Męski plecaki-worki są zazwyczaj utrzymanie w stonowanej kolorystyce, podczas gdy w przypadku kobiecych dominują bardziej żywe barwy i bogata ornamentyka. Zarówno wśród produktów męskich, jak i kobiecych znajdziemy wiele pokrytych specjalnymi nadrukami, dedykowanymi do dla grupy odbiorczej. Przykładowo męskie plecaki pokryte mogą być wzorami patriotycznymi lub związanymi z motoryzacją, podczas gdy kobiety mogą wybierać spośród plecaków z wzorami kwiatowymi lub zwierzęcymi. Pod względem konstrukcji i wielkości worki męskie i kobiece nie różnią się od siebie.

Dlaczego warto zdecydować się na plecak-worek?

Plecaki workowe cieszą się rosnącą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim są bardzo estetyczne i uniwersalne. Idealne spiszą się zarówno do szkoły, do pracy, jak i na wyjście na zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi. Możemy się w nie również spakować na wycieczkę. Plecak pozbawiony jest sztywnej konstrukcji, dostosowuje się do kształtu znajdujących się w nim przedmiotów, dlatego jest wygodny w noszeniu, a po opróżnieniu możemy go łatwo złożyć i przechować. Zarówno plecaki bawełniane, jak i poliestrowe możemy łatwo barwić, co pozwala nanieść na nie dowolny nadruk. Usługi takie oferuje firma NaszeNadruki.pl