obuwie zimowe
11 stycznia 2016

Kategoria:
Moda

Rodzaje obuwia zimowego

Zimowa pora jest najbardziej wymagająca, jeżeli chodzi o nasz ubiór. Nie wystarczy przyodziać się tylko w podkoszulek i krótkie spodenki. Podczas zimy należy wyjąć z szafy grube kurtki, spodnie, czapki, szaliki i rękawiczki.

W okresie zimowym nasze ciało jest narażone na mróz i przenikliwy wiatr. Warto zatem zawczasu zadbać o swoje zdrowie, zwłaszcza że nieprzyjemna aura sprzyja różnym infekcjom i przeziębieniom. W tym celu należy przede wszystkim wzmocnić układ odpornościowy układając swoją dietę tak, aby nie zabrakło w niej niezbędnych mikroskładników. Należy pamiętać o pożywnych śniadaniach, ciepłych zupach i gorących napojach w ciągu dnia.

Bardzo ważną rzeczą jest również ochrona naszych części ciała, dlatego w czasie zimy nie należy unikać noszenia czapki ani rękawiczek, które zapewnią nam odpowiednią ilość ciepła. Ubranie powinno być luźne, ponieważ zbytni ucisk naszego ciała utrudnia swobodne krążenie krwi. Warto pochylić się nad lekką, sportową odzieżą chroniącą przed zimnem oraz butami zabezpieczającymi nasze stopy przed zmarznięciem. Przed zakupem należy sprawdzić, czy podeszwa i wewnętrzna wkładka są na tyle grube, aby móc bez przeszkód założyć je na tęgie mrozy. Buty mogą być również luźniejsze, aby zmieścić w nich stopy z nałożonymi na nie ciepłymi skarpetami. A jakie konkretnie rodzaje obuwia mamy do wyboru?

Coś dla kobiet…

Dla kobiet najpopularniejszym obuwiem są kozaki. Są one bardzo modne i praktyczne. Doskonale pasują do każdego stroju, ponieważ są uniwersalnym typem butów. Możemy jednak wśród nich wyszczególnić kilka odmiennych rodzajów, takich jak: kozaki klasyczne, nowoczesne, ocieplane, lżejsze, niższe i wyższe, na obcasie i na płaskiej podeszwie. W czasie zimy na nogach pań często można zauważyć również śniegowce. Są one wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej, wyłożone są wewnątrz futerkiem, dzięki czemu stopy podlegają korzystnej izolacji termicznej. Ich popularność rośnie z sezonu na sezon i co roku przybywa kolorów oraz kształtów, dlatego każda kobieta na pewno znajdzie wśród tego modelu kozaków coś dla siebie.

…i dla mężczyzn

Co ciekawe, w kozakach mogą chodzić również panowie. Nadają one szyku i elegancji, ale przede wszystkim sprawdzają się podczas długich zimowych spacerów. Dobre samopoczucie oraz komfort zapewniają: ciepłe wnętrze oraz przedłużana za kostkę cholewka. Ostatnio modne są także męskie saszki, które wykonane są z olejowanej skóry i charakteryzują się ciepłym wnętrzem wykonanym z wełny oraz gumową podeszwą chroniącą przed poślizgiem. Duża wygoda i obecna moda sprawiają, że mężczyźni coraz częściej wybierają ten rodzaj obuwia na zimową porę. Szeroki wybór damskiego, męskiego i dziecięcego obuwia, nie tylko zimowego, dostępny jest na stronie marki Coqui, która oferuje komfortowe, stylowe i oryginalne buty ma każdą okazję.