rajstopy i pończochy
10 listopada 2019

Kategoria:
Moda

Rajstopy czy pończochy – co wybrać?

Z wyborem między rajstopami a pończochami zmaga się wiele Pań. Zarówno jedne, jak i drugie, są bardzo popularną częścią kobiecej garderoby, a ich różnorodność wzorów i stylów jest niezwykle szeroka. Jednak, do jakiej kreacji wybrać rajstopy, a do jakiej pończochy, aby ubiór był swobodny i stylowy? Żeby się o tym przekonać, sprawdźmy podstawowe informacje o tej części garderoby. 

Co znajdziemy na sklepowych półkach? 

Producenci rajstop i pończoch, tacy jak Mirella, oferują nam rajstopy:

  • klasyczne,
  • kryjące,
  • wzorzyste,
  • gładkie,
  • kolorowe,
  • cienkie oraz grube,
  • funkcyjne, czyli wyszczuplające, modelujące oraz uciskowe.

Jeśli chodzi o pończochy to znajdziemy je w wersji samonośnej oraz przypinanej do pasa, gładkie oraz wzorzyste. W dodatku producenci oferują nam pończochy w wersji cienkiej oraz grubszej.

Na jaką okazję wybrać rajstopy, a na jaką pończochy?

Rajstopy są wygodnym rozwiązaniem na co dzień. Sprawdzą się zarówno ubrane do spódnicy, jak i do sukienki. Co więcej, w chłodniejsze dni możemy je swobodnie ubrać pod spodnie. Rajstopy grubsze możemy wykorzystać również ubierając je do spódnicy, co doskonale sprawdzi się podczas kapryśnej pogody. Z kolei, jeśli chodzi o pończochy, będą one dobrym wyborem, jeśli zależy nam na zmysłowej kreacji. Dlatego też sprawdzą się na wielkie wyjścia. Co więcej, pończochy (szczególnie te samonośne) są mniej widoczne pod przylegającymi sukienkami, dzięki temu, że nie posiadają szwów. Pończochy będą również lepszym rozwiązaniem na gorące dni, ponieważ są bardziej przewiewne.  

Czym jest oznaczenie DEN?

Wybierając zarówno rajstopy, jak i pończochy powinniśmy kierować się między innymi oznaczeniem DEN. O czym ono mówi? DEN określa grubość materiału, z którego wykonane są rajstopy oraz pończochy. Im większa wartość DEN, tym ich grubość jest większa, a co za tym idzie, rajstopy są cieplejsze i mają lepsze krycie. Z kolei rajstopy o niskiej wartości DEN doskonale będą pasować do delikatnych i cienkich sukienek i będą dobrym rozwiązaniem podczas cieplejszych dni. Wybór rajstop oraz pończoch jest bardzo indywidualną kwestią. Jedne z nas pewniej czują się w rajstopach, inne z kolei w pończochach. Ostateczna decyzja, o tym, co założymy powinna zależeć od pogody, okazji i rodzaju wydarzenia, na które się wybieramy. Oczywiście pamiętajmy, aby wybrać to, w czym czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki szerokiemu wyborowi rajstop oraz pończoch z łatwością wybierzemy odpowiedni model do okazji, zarówno w ciepłe, jak i chłodniejsze dni.