dodatki krawieckie
30 lipca 2021

Kategoria:
Moda

Przegląd ciekawych dodatków krawieckich

Jak wyglądają ciekawe dodatki krawieckie? To z pewnością urokliwe koronki, guziki lub oryginalne naszywki. Co jeszcze warto przyszyć do ulubionych i naprawdę bliskich sercu ubrań? W gonie popularnych ozdób są także cekiny, ozdobne sznureczki, ćwieki lub napy i kółka do torebek. Co ciekawe, z takim zestawem można także stworzyć biżuterię. Przeczytaj, jak używać wymienionych elementów!

Koronki, sznureczki, gumki i guziki, czyli kobiece dodatki krawieckie

Kobiece i ciekawe dodatki krawieckie nadają ubraniom oraz akcesoriom bardzo nietuzinkowego wyglądu. Przykładowo, eleganckie i cieniutkie koronki można naszyć na krawędzie rękawów w kurtkach, bluzach oraz koszulach. Z takimi dodatkami łatwo także odmienić wygląd skarpetek, torebki lub klasycznej bielizny i poduszek.

Popularne dodatki krawieckie to także wielokolorowe guziczki oraz gumki, które zmodyfikują styl wybranych elementów garderoby. Warto wiedzieć, że często wymieniając w starym płaszczu tylko kilka guzików, można sprawić, że jego wygląd będzie nie do poznania. Wspomniane wyżej gumki służą natomiast jako element do estetycznego marszczenia materiału przy rękawach lub też tworzenia kobiecych falbanek w talii. Dzięki takim dodatkom krawieckim można również w prosty sposób uszyć sakiewkę lub mini torebkę.

Cekiny, błyszczące ćwieki i oryginalne naszywki na ubrania

Używając cekinów, da się ozdobić nawet najbardziej klasyczny i prosty sweter. Fani mody wiedzą także, że kilkuletnia bluza jeansowa z nową naszywką zyskuje świeży i bardziej współczesny wygląd. Dodatki krawieckie w postaci ćwieków idealnie sprawdzą się na jeansach lub ulokowane w tylnej części ulubionego obuwia. W taki sposób klasyczne trampki staną się z pewnością bardziej interesujące.

Naszywki i inne akcesoria krawieckie są popularne niezależnie od epoki. Tego typu elementy miały swoich miłośników zarówno 20 lat temu, jak i obecnie. W celu zakupu ciekawych i estetycznych dodatków warto wybrać np. Pasmanterię z Warszawy, która oferuje także usługi krawieckie.

Tasiemki, kółka do torebek i ozdobne łatki na łokcie

Dzięki ozdobnym łatkom na łokcie z łatwością można odmienić i odświeżyć wygląd prostej marynarki. Posiadając takie dodatki, nie trzeba także wyrzucać ulubionego swetra, który przetarł się na łokciach. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci. Najmłodsi przez swój aktywny tryb życia często intensywnie eksploatują posiadane ubrania.

Wspomniane tasiemki krawieckie mogą być używane do dekorowania rękawów, kołnierzyków, koszul oraz prostych bluzek. Błyszczące kółka odmienią wygląd torebek, które już nieco utraciły swoją świeżość i estetykę. Mogą one także posłużyć do stworzenia całkowicie nowych i autorskich projektów.