19 maja 2020

Kategoria:
Moda

Podstawowe błędy popełniane przy zakupie butów

Choć uważa się, że jedynie kobiety kochają buty, to jest to element, który w szafie muszą mieć wszyscy – niezależnie od płci i wieku. Buty stanowią nie tylko dodatek uzupełniający stylizację, ale też pozwalają przemieszczać się pieszo w komforcie. Wiele osób nie wie, jak wiele błędów popełnia przy ich wyborze. Zakup niewłaściwych może powodować odciski, ale też nieodwracalne zmiany w budowie stopy. Jakich błędów warto unikać?

Cena obuwia

Część osób stara się oszczędzać na każdego rodzaju zakupach. Oczywiście często jest to dobre podejście, ale… akurat nie w przypadku butów. Przy ich wybieraniu warto dołożyć nieco więcej pieniędzy, aby cieszyć się wygodnymi, dobrymi jakościowo modelami przez kilka sezonów. Z uwagi na fakt, iż są one mocno eksploatowane, powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale też być trwałe – stąd też tanie egzemplarze zazwyczaj szybko lądują w koszu.

Sposób przymierzania

Bardzo ważną rolę odgrywa sposób mierzenia butów. Należy zadbać, by skarpetki, na które będą zakładane, były odpowiednio dobrane. Specjalista ze sklepu glanysteel.pl wyjaśnia, w przypadku dopasowywania butów zimowych należy założyć cieplejsze i grubsze, a np. do eleganckich czółenek lepiej cienkie skarpetki.

Zbyt szybkie podjęcie decyzji

Wiele osób decyduje się na zakup butów, kierując się tylko ich wyglądem. Jednak przed podjęciem decyzji warto ją dokładnie przemyśleć – sprawdzić, czy wygodnie się w nich chodzi, czy dobrze leżą, nie są za duże/małe i nie uciskają. Należy pamiętać, że niewygodne modele prędzej czy później lądują na dnie szafy.

Oryginalny wygląd

Każda kobieta marzy o bogatej kolekcji butów. Warto zadbać, by dostarczała ona uniwersalne rozwiązania, które będą się świetnie prezentować w każdej sytuacji. Wyszukane modele owszem mogą czasem się przydać, jednak częściej wykorzystuje się je podczas „wielkich wyjść” niż w codziennym życiu. Nawet jeśli są najwygodniejsze na świecie, to zbyt duża ilość ozdób sprawi, że będą mogły być założone jedynie do wybranych stylizacji.

Nieprawidłowy rozmiar

Zbyt duże lub małe buty są standardem, i to nie tylko w przypadku dzieci. Warto pamiętać, by wybierając półbuty czy trzewiki damskie lub męskie bądź całkiem inne, dobrze dobrać ich rozmiar. Choćby były najpiękniejsze, nie należy brać tych o nieodpowiedniej długości wkładki. Nie tylko będą niekomfortowe, ale też będą źle leżeć na nodze.

Zły moment zakupów

Kluczową rolę w zakupie obuwia ma także pora dnia. Zdecydowanie nie poleca się robić zakupów rano – najlepiej wybrać się na nie po południu. Wraz z upływem dnia, stopy zwiększają swój rozmiar, gdyż stają się delikatnie obrzmiałe. Modele kupione rano wieczorem mogą być już za małe.