Bransoletka z naturalnej skóry
10 grudnia 2020

Kategoria:
Moda

Personalizowane bransoletki z ręcznie obrabianej skóry

Już wiele lat temu biżuteria przestała być jedynie ozdobą dla pań. Coraz częściej po wszelkiego rodzaju stylowe dodatki sięgają również panowie. Odpowiednie ich dopasowanie nie tylko uzupełnia codzienne czy też wyjściowe stylizacje, ale przede wszystkim nadaje charakteru właścicielowi. Szczególnie popularnym ostatnimi czasy rodzajem biżuterii są skórzane bransoletki. Co warto o nich wiedzieć? Jak należy je pielęgnować?

Modna biżuteria ze skóry – co warto o niej wiedzieć?

Nie tylko panie, ale też panowie dbają o swój wizerunek i styl. Chcąc uzyskać modny wygląd, sięgają po nowoczesne akcesoria i dodatki, dzięki którym tworzą spójne stylizacje, idealne nie tylko na wyjścia, ale też podczas uprawiania sportów. Skórzana biżuteria z wygrawerowanymi hasłami doskonale wyraża ich indywidualizm, ale też wyjątkowy gust. Produktem, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród panów, jak i pań są bransoletki.

Bransoletki z ręcznie obrabianej skóry prezentują się wyjątkowo subtelnie. Najważniejszy jednak jest fakt, że pasują zarówno do oficjalnej, jak i sportowej odzieży. Coraz więcej producentów oferuje szeroki ich wybór. Różnią się między sobą nie tylko kolorem, ale też szerokością, designem czy też możliwością wygrawerowania charakterystycznego hasła. Ich popularność wynika również z ponadczasowości – kupując je, właściciel nie musi się obawiać, że w kolejnym sezonie wyjdą z mody. Ponadto są trwałe i wysokiej jakości, dzięki czemu będą służyć przez wiele lat.

Jak należy dbać o skórzane bransoletki?

Skórzane bransoletki mają wiele zalet, jednak należy pamiętać też o pewnych ograniczeniach. Aby skóra była trwała przez wiele lat i nienagannie się prezentowała, musi być odpowiednio pielęgnowana.

Należy pamiętać, by nie używać jej podczas kąpieli. Zbyt długie wystawienie na kontakt z wodą mogłoby ją uszkodzić, ale też doprowadzić do powstania przebarwień czy zmatowień – wyjaśnia ekspert ze sklepu z biżuterią SCHIELE Magdalena Schiele.

Kluczową rolę odgrywa regularne czyszczenie bransoletki. Prędzej czy później każda z nich ulegnie zanieczyszczeniu. W tym celu należy stosować specjalistyczne środki, przeznaczone do akcesoriów skórzanych. Należy unikać czyszczenia jej w wodzie. Wspomniane preparaty nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia, ale też zabezpieczają materiał.

Dodatkowo należy pamiętać, by biżuteria była odpowiednio przechowywana i nie miała kontaktu z kosmetykami, tj. perfumami czy balsamami. Warto również zapewnić jej „odpoczynek”. Wystarczy ściągać ją na noc czy też regularnie robić przerwy w jej noszeniu.