perfumy-damskie
2 października 2018

Kategoria:
Moda

Perfumy jako doskonały prezent dla partnerki

Perfumy to często wybierany pomysł na prezent dla ukochanej kobiety – zarówno na urodziny, święta, rocznicę wspólnego życia czy też dowolną inną okazję. Nie ulega bowiem wątpliwości, że kobiety traktują perfumy na równi ze stylizacją – oba te elementy się ze sobą łączą i tworzą razem swego rodzaju wizytówkę. O ile oczywiście zostaną odpowiednio dobrane. Jakie perfumy wybrać, żeby uszczęśliwić naszą partnerkę?

Wybór bezpieczny

Każda pani z pewnością posiada jeden lub kilka ulubionych zapachów, których używa wyjątkowo często. Wybranie tej samej marki perfum to najbezpieczniejsza metoda dokonywania zakupów prezentowych – nie ryzykujemy wtedy, że spędzimy mnóstwo czasu na poszukiwania nowych perfum, które nie spełnią oczekiwań obdarowanej osoby. Wystarczy, że podejrzymy, co nasza ukochana ma na półkach. Szczególnie warto celować w perfumy używane na specjalne okazje – będziemy mieli wtedy pewność, że są one wyjątkowo cenione przez naszą partnerkę. Możemy również nieco poeksperymentować i wybrać perfumy danej marki w innej wersji. Szeroki wybór perfum idealnych na prezent znajdziemy w ofercie sklepu internetowego PerfumyGdansk.pl.

Kwestia wieku

Podarowanie kobiecie jej ulubionych marek jest bezpieczne, ale może stwarzać wrażenie, że poszliśmy na łatwiznę i nie postaraliśmy się przy wyborze. Żeby tego uniknąć powinniśmy rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami. Co wziąć wtedy pod uwagę? Przede wszystkim wiek wybranki naszego serca. Warto pamiętać, że generalnie im starsi jesteśmy, tym nasza wrażliwość na zapachy zmniejsza się – a co za tym idzie zaczynamy doceniać mieszanki bardziej wyrafinowane, złożone. To, co spodoba się dziewczynie, która dopiero osiągnęła pełnoletność niekoniecznie przypadnie do gustu dojrzałej, ustatkowanej kobiecie.

Perfumy dla młodych

Młode kobiety najłatwiej obdarować perfumami, ponieważ są one najbardziej skłonne do eksperymentowania i chętnie próbują nowych rzeczy. Ogólnie mają one tendencję do wybierania zapachów o słodkich, owocowych lub kwiatowych nutach. Często wybierają również marki związane ze znanymi i lubianymi gwiazdami – wynika to między innymi z potrzeby przynależności do danej grupy.

Perfumy dla dojrzałej kobiety

Im więcej zapachów poznaliśmy i doświadczyliśmy, tym większe nasze wymagania. Kobiety w wieku około 30 lat, które beztroską młodość mają już za sobą, preferują perfumy o wyraźniejszym aromacie i większą uwagę przywiązują do tego, żeby zapachy korespondowały np. z porą roku czy daną okazją. Perfumy sygnowane nazwiskami gwiazd przestają już być tak atrakcyjne, chętnie sięga się po klasyczne, uznane marki, np. Lacoste bądź Calvin Klein.

Perfumy dla damy

Elegancka kobieta w wieku koło 40 lat stawia przede wszystkim na luksus, lubi się wyróżniać. Dlatego też na jej półce znajdą się przede wszystkim drogie, niszowe marki. Im zapach bardziej złożony, tym lepiej.