24 stycznia 2021

Kategoria:
Moda

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją – czy to możliwe?

Ze względu na stały kontakt z niebieskim światłem coraz więcej osób boryka się z wadami wzroku. Problem ten jest szczególnie dotkliwy w przypadku ludzi, którzy nie mogą nosić soczewek. Latem słońce świecące w oczy stanowi ogromne utrudnienie, nie tylko dla kierowców, lecz także osób poruszających się pieszo czy spędzających czas na świeżym powietrzu. Czy da się stworzyć okulary przeciwsłoneczne, które będą chronić wzrok przed światłem, jednocześnie zapewniając wyraźne widzenie?

Okulary dla osób z wadą wzroku

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. Pod względem wizualnym nie różnią się one zupełnie od standardowych modeli, dlatego pozwalają na zachowanie stylowego wyglądu w każdych warunkach. Takie produkty sprawdzają się zarówno w przypadku osób z niewielką wadą wzroku, która nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania bez okularów, jak i ludzi nieradzących sobie bez odpowiednich szkieł.

Okulary przeciwsłoneczne, również te bez korekcji, mają ogromną zaletę w postaci filtrów UV. Promieniowanie ultrafioletowe jest niekorzystne nie tylko dla skóry, lecz także oczu. Nawet jeśli nie masz wady wzroku, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w okulary od optyka, które są wyposażone we właśnie takie filtry. W ten sposób możesz uniknąć ciężkich chorób, na przykład zaćmy.

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją to popularne produkty, które można dostać w większości salonów optycznych. Sprawdzają się one doskonale zarówno podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, jak i jazdy samochodem. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą nosić soczewek lub nie chcą tego robić z różnych powodów – mówi ekspert z Zakładu Optycznego Ł. Platy, gdzie znaleźć można okulary przeciwsłoneczne z korekcją.

Okulary samoprzyciemniające

Ciekawym rozwiązaniem są także okulary z zaciemniającymi się soczewkami. Pod wpływem światła UV szkła w takich produktach stają się ciemniejsze, przypominając standardowe warianty przeciwsłoneczne. Okulary fotochromowe mają jednak bardzo ważną wadę. Często dopasowanie odpowiedniego wariantu, który będzie pasował zarówno na co dzień, jak i podczas wyjść na zewnątrz, może stanowić nie lada wyzwanie. Modele przeciwsłoneczne są bowiem zwykle znacznie bardziej designerskie, a te noszone wewnątrz pomieszczenia – klasyczne i nierzucające się w oczy.

Należy jednak pamiętać, że okulary fotochromowe nie sprawdzą się wewnątrz pojazdu. Szyby blokują znaczną większość promieni słonecznych, co uniemożliwia samoistne przyciemnienie się szkieł. Wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem są klasyczne okulary przeciwsłoneczne z korekcją.