4 lutego 2019

Kategoria:
Moda

Noclegi w Goleniowie i okolicach. Propozycje hotelowe

Goleniów i jego okolice to z jednej strony rejon, zachwycający bogactwem zabytków oraz atrakcji turystycznych, z drugiej bliskością przyrody i Puszczy Goleniowskiej. Historia miasta, położonego w województwie zachodnio-pomorskim, sięga X wieku, kiedy na jego terenach znajdowała się osada palowa. Od końca XIII wieku miasto przeżywa rozkwit. Część wybudowanych obiektów przetrwała do dziś. A gdzie się zatrzymać na nocleg?

Goleniów jest miastem, znajdującym się na skraju Puszczy Goleniowskiej, położonym 35 km od Szczecina. Przepływają przez nie trzy rzeki: Ina, Wiśniówka oraz Struga Goleniowska. Jakie atrakcje oferuje i gdzie się zatrzymać?

Atrakcje turystyczne

Goleniów od lat przyciąga turystów z jednej strony bliskością przyrody, natury, w postaci Puszczy Goleniowskiej, z drugiej mnogością zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Wybierając się do na północ Polski będziemy mieli zatem okazję zwiedzić spichlerz z XVIII wieku oraz kościół św. Katarzyny, odbudowany, lecz nawiązujący do swojego pierwotnego, średniowiecznego wyglądu. Ciekawostką będą fundamenty kościoła św. Jerzego z XIII-XIV wieku i neogotycki budynek poczty z lat 1896-98.

Śladem wielowiekowej historii miasta będzie także neogotycki budynek dawnego browaru.

Pasjonaci historii i wielokulturowości odwiedzić powinni natomiast słynny Park XXX-lecia, na którego terenach w czasach niemieckich znajdowały się trzy cmentarze: żydowski, protestancki oraz symboliczny Cmentarz Bohaterów, poświęcony mieszkańcom poległym podczas I wojny światowej.

Oferta noclegowa

Goleniów i okolice to także bogata oferta noclegowa. Turyści, przybywający do województwa zachodnio-pomorskiego, mają do wyboru noclegi w Goleniowie w:

  • hotelach
  • pensjonatach
  • prywatnych kwaterach
  • apartamentach
  • gospodarstwach agroturystycznych

Wyjątkową popularnością cieszy się rozbudowana oferta hotelowa. Idealnym miejscem dla osób, ceniących sobie ciszę, spokój oraz odpoczynek w komfortowych warunkach, jest Hotel JF Duet. Sprzyja on zarówno osobom, będącym w Goleniowie na krótko, w celach biznesowych, jak i tym, planującym dłuższy pobyt.

Pobyt w hotelu łączy się z wieloma udogodnieniami. Komfortowe pokoje, urządzone w wyjątkowo estetyczny, a zarazem funkcjonalnym sposób, sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi w luksusie. Hotelowa restauracja, serwująca najbardziej wyszukane potrawy kuchni polskiej i światowej, zdejmuje z nas konieczność przygotowywania posiłków czy szukania lokali gastronomicznych.

Odpoczynkowi i regeneracji sprzyja także kompleksowa obsługa, będą w każdej chwili do naszej dyspozycji, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także pełne wyposażenie pokoju. Nie bez znaczenia jest dogodna lokalizacja hotelu, oferująca z jednej strony ciszę i spokój, z drugiej bliskość turystycznych atrakcji miasta.