28 stycznia 2020

Kategoria:
Moda

Najpopularniejsze metody tatuowania ciała

Tajniki sztuki wykonywania tatuażu nie są znane „zwykłym śmiertelnikom”. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są metody ozdabiania ciała w ten sposób. Wbrew pozorom tatuaże nie są tworzone jedną techniką, ale sposobów na robienie tego typu ozdób jest kilka. Najbardziej rozpowszechnione są trzy z nich: nakłuwanie, wprowadzanie barwnika po zaznaczeniu konturów oraz umieszczanie pod skórą nici ze ścięgien zwierzęcych. Dowiedz się więcej!

W jaki sposób wykonywane są tatuaże?

W 1891 Amerykanin Samuel O’Reilly wynalazł maszynkę do tatuowania, dzięki której można było rozpocząć wykonywanie tego rodzaju ozdób na masową skalę. Przez cały dwudziesty wiek metody robienia tatuażów były coraz bardziej udoskonalane i modyfikowane tak, aby zachować estetykę w połączeniu z trwałością wydzierganych na skórze zdobień. Obecnie jest kilka najczęściej stosowanych technik tatuowania.

Pierwszą z nich można nazwać mianem klasycznej. Polega ona na wydrapywaniu ostrym narzędziem krawędzi i konturów w skórze tatuowanej osoby po to, aby można było następnie w miejscu powstałej rany wprowadzić barwnik. Przestrzeń na skórze, która została skaleczona, ulega zabliźnieniu, a w miejscu blizny krystalizuje się wzór tatuażu.

Metoda druga, czyli nakłuwanie, jest szybka i efektywna. Wspomniana maszynka do tatuowania jest w przypadku stosowania tej techniki niezbędnym narzędziem. Skóra jest nakłuwana, a jednocześnie przy pomocy maszynki zostaje wprowadzony do niej barwnik. Dużą zaletą tej metody jest jej skuteczność, a także możliwość wykonywania naprawdę fantazyjnych drobiazgowych wzorów. Nakłuwanie, mimo swojej nazwy, nie jest zbyt bolesne i nieprzyjemne. Dlatego też stosuje się je najpowszechniej.

Metoda trzecia polega na wprowadzaniu pod skórę tatuowanej osoby nici ze zwierzęcego ścięgna. Nić ta jest zanurzona w barwniku, a wykonywanie tatuażu odbywa się poprzez prowadzeniu tejże po śladach wykonanego wcześniej wzoru.

Gdzie znaleźć dobrych tatuażystów?

Jak mówi ekspert z JUNIORINK, doświadczeni tatuażyści dobierają technikę tatuowania do wzoru, jaki ma zostać wykonany na skórze klienta. Metody, które są stosowane przez profesjonalistów są coraz bardziej zaawansowane, dlatego nie ma się co obawiać o nadmierny ból ani o to, że coś się nie uda i tatuaż będzie wyglądać inaczej niż chciała tego zlecająca jego wykonanie osoba. Dobre tatuaże można wykonać w studiu, gdzie pracują eksperci, dla których tego typu ozdoby są prawdziwą pasją i sami mają je na swoim ciele, dlatego znają popularne techniki i wiedzą, jak tatuować, aby dbać o bezpieczeństwo i zachować estetykę.