suknia ślubna
29 czerwca 2016

Kategoria:
Moda

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sukni ślubnej?

Dla większości kobiet wybór sukni ślubnej to najważniejsza odzieżowa decyzja w życiu. Ślub to twój dzień, wszystkie oczy skierowane będą właśnie na ciebie i nic dziwnego, że chcesz wyglądać i czuć się piękna. Podpowiadamy, na czym skupić się wybierając kreację na ten wyjątkowy dzień.

Kobiety, które rozpoczynają poszukiwania sukni ślubnej, zazwyczaj mają już w wyobraźni swój wymarzony krój – opowiada nasza rozmówczyni z salonu Duber Bridal Fashion w Poznaniu. Gotowa wizja idealnej kreacji jest wartościową podpowiedzią dla sprzedawcy, jednak nie da się ukryć, że ostateczny wybór często odbiega daleko od wyjściowego założenia i to z korzyścią dla panny młodej. Jakimi zasadami kierować się podczas wyboru, by był w pełni satysfakcjonujący?

Bądź ciekawa różnych rozwiązań

Chyba każdej dziewczynie zdarzyło się fantazjować na temat idealnej sukni ślubnej jeszcze przed zaręczynami i zazdrościć wspaniałych sukien bohaterkom filmów czy nawet koleżankom. Pamiętaj jednak, że każda sukienka wygląda inaczej na innej sylwetce, dlatego musi być dopasowana indywidualnie.

Przymierzaj różne modele i bądź otwarta na sugestie pracownika salonu – to ekspert, który podpowie zgodnie z wiedzą i doświadczeniem. Przymierzaj śmiało, a może okazać się, że niepozorna na pierwszy rzut oka sukienka wydobędzie i podkreśli twoje piękno lepiej niż najbardziej efektowna kreacja.

Miej w głowie cały obraz

Jeśli na swoim ślubie chcesz być księżniczką z bajki, nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętaj jednak, że kreacja ze strusich piór może wyglądać dziwacznie wewnątrz drewnianego kościoła z XIII wieku. Stroje pana i panny młodej powinny komponować się ze sobą, ale także współgrać z dekoracjami ślubnymi i ogólnym charakterem miejsca, w którym odbywać się będzie ceremonia ślubna oraz wesele.

Nie spiesz się i nie ulegaj presji

Poszukiwania sukni ślubnej dobrze jest rozpocząć z około półrocznym wyprzedzeniem. Bez względu na to, czy zamawiasz suknię na szytą wymiar, czy kupujesz gotową kreację, jej dopasowanie będzie wymagało trochę czasu. Jeśli zaczniesz rozglądać się za sukienką zbyt późno, stres może źle wpłynąć na ostateczną decyzję – przestrzega ekspert z salonu Duber Bridal Fashion w Poznaniu.

Swoją idealną sukienkę musisz przede wszystkim „poczuć”. Zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu na przymiarki i nie zapraszaj na spacer po salonach zbyt dużej ilości doradców. Zwykle ich głosy będą rozbieżne, co tylko wprowadzi zbędny chaos. 1-2 zaufane osoby towarzyszące wystarczą, jednak ostateczny głos należy do ciebie! Przyjrzyj się dokładnie swojemu odbiciu w lustrze, weź kilka głębokich oddechów i zastanów się, jak czujesz się w tym, co masz na sobie. A przede wszystkim baw się dobrze!