Mucha drewniana
13 września 2021

Kategoria:
Moda

Mucha drewniana jako nowoczesna i elegancka alternatywa dla klasycznych krawatów

Mucha męska jest jednym z ciekawych elementów eleganckiej odzieży. Jej historia zaczyna się kilkaset lat temu, a popularność wciąż nie niknie. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla krawata. Wyjątkowym jej rodzajem jest mucha drewniana, będąca odkryciem ostatnich lat. Jak nosić muchy męskie i dlaczego warto je wybierać? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Kto może nosić męskie muchy?

Muchę może nosić każdy mężczyzna (zdarza się, że niektóre odważne kobiety również wplatają je w swoje kreacje). Pasują one praktycznie na każdą okazję – zarówno eleganckie bankiety, jak i codzienne stylizacje, np. wyjście do knajpy, spotkanie z przyjaciółmi czy niedzielny obiad.

Każda mucha podkreśla osobowość, indywidualizm oraz styl mężczyzny. Pozwala ona wyróżnić się z tłumu. Jeszcze lepszy efekt wyróżnienia się na tle gości daje mucha drewniana, która prezentuje się zawsze bardzo oryginalnie. Niespotykany typ much charakteryzuje się mnogością wzorów i kolorów. Nawet najbardziej niezdecydowana osoba znajdzie coś dla siebie. Aby dodać większego szyku, można skusić się na połączenie drewnianej muchy z innymi drewnianymi akcesoriami, np. oprawkami do szkieł.  

Jak nosić męskie muchy?

Niezależnie od wybranego rodzaju męskie muchy powinno się nosić w odpowiedni sposób. Do fraka zakłada się tylko białą wersję, natomiast do smokingu – czarną. Fraki i smokingi nosi się na uroczystych i eleganckich bankietach, na których panują odgórne zasady stylu, dlatego lepiej ich nie łamać.

W pozostałych przypadkach muchy można nosić dowolnie. Styliści polecają nieco stonowane kolory i jedwabne materiały do garniturów na oficjalne okazje. Podczas codziennych stylizacji można już zaszaleć ze wzorem i odcieniem muchy. Na mniej oficjalne okazje najczęściej są wybierane muchy wykonane z wełny, bawełny lub drewna.

Zalety drewnianych much

Drewniane muchy należą do grona uniwersalnych ozdób – w końcu drewno pasuje do wszystkiego. Wyglądają one nietuzinkowo i przyciągają osoby, które cenią wyjątkowy styl i ekstrawagancję. Drewniane muchy sprawdzą się zarówno dla miłośników klasyki, jak i bardziej szalonych rozwiązań. Nie ograniczają ruchów. Nie trzeba ich wiązać samodzielnie.

Ich największą zaletą jest dobry wygląd o każdej porze. Wynika to z ich faktury – nie gniotą się. Dodatkowo są wygodne i zakłada się je bardzo szybko, co zawdzięczają specjalnemu regulowanego systemowi. Drewniane muchy można zakupić u polskiego producenta galanterii, Promesso. W sklepie można również nabyć skórzane paski damskie i męskie, a także szelki i portfele.