maska ochronna maseczka modna
19 października 2020

Kategoria:
Moda

Maseczki ochronne nie muszą być nijakie. Eleganckie produkty dla wymagających

Ciężka sytuacja, z jaką zmagamy się od wiosny to coś, czego nie przewidywaliśmy nawet w najdziwniejszych snach. Wirus SARS-CoV-2, będący źródłem choroby określanej jako COVID-19 wywrócił do góry nogami nasze codziennie życie, wpływając na to, jak pracujemy, jak spędzamy wolny czas, przy okazji całkowicie zmieniając sposób interakcji z drugim człowiekiem.

Gdy w kwietniu polski rząd wprowadził obowiązek noszenia maseczek, wielu zdziwiła ta decyzja. Obecnie – na początku października – wydaje się, iż wszyscy przywykli już do stosowania się do reguł reżimu sanitarnego, tym bardziej że, jak wynika z danych liczbowych, pandemia wcale się nie zatrzymuje. Jeśli więc nakaz zakrywania ust i nosa nie zniknie z dnia na dzień, sądzimy, że warto zaopatrzyć się w zestaw masek, który nie tylko zapewni nam wystarczające bezpieczeństwo, lecz także elegancko współgrał będzie z naszą najczęściej używaną odzieżą. Niżej, w specjalnie przygotowanym artykule postaramy się dowieść, że ta dodatkowa część stroju wcale nie musi być nijaka – zapraszamy do tekstu, opisującego stylowe produkty dla wymagających.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę

Kupno pierwszej z brzegu maseczki, zwłaszcza tej jednorazowej nie wydaje się najlepszym pomysłem. Jeśli chcemy, by nasz wizerunek był spójny, a przy tym nie mamy zamiaru wydawać pieniędzy na rzecz, której już później nie użyjemy ponownie, do tematu powinniśmy podejść z głową. Na pewno należy zacząć od pewnego rozeznania rynku, podczas którego uwagę zwrócimy na dostępne fasony. Wskazane jest wybierać rozwiązania, które naprawdę się nam podobają: atrakcyjne wizualnie i dobrze pasujące do naszej osoby. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście krój maseczki – muszącej idealnie  przylegać – a także materiał, jaki posłużył do jej uszycia. Choć mogłoby się to wydawać prostą sprawą, nie wszyscy wytwórcy potrafią przygotować dopasowany i wygodny zarazem model.

Komfort oraz bezpieczeństwo

By osłona twarzy spełniała swoją podstawową funkcję, nie może się ona składać z pojedynczego skrawka tworzywa. Dla przykładu, maski projektowane i produkowane przez polską markę M&Sz, to trwałe połączenie znajdującej się w środku fizeliny oraz zewnętrznej, bawełnianej dzianiny, zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Co ciekawe, takie podejście oznacza również dobrą przewiewność, przekładającą się bezpośrednio na komfort użytkowania. Istotne jest ponadto to, że tak skonstruowaną maseczkę bez problemu wypierzemy; w dłuższej perspektywie przyniesie nam to realne oszczędności, czym zmniejszymy także wpływ wywierany na środowisko naturalne.

Duża różnorodność

Opcje, które można już nazwać klasycznymi – czyli białe i czarne – wydają się pasować właściwie do wszystkiego, lecz nie ulega wątpliwości, że szybko się nudzą. Dlatego też nie zaszkodzi mieć w swej szafie co najmniej kilka zróżnicowanych propozycji, które nigdy nie zepsują naszej stylizacji, pozwalając nam być po prostu sobą.

Kolory, wzory i zestawy

Wielobarwne odmiany z pewnością wniosą trochę radości w obecną sytuację, ciesząc nie tylko nas, ale nawet mijanych przechodniów. Kupić można także maseczki ochronne pokryte ciekawymi graficznymi wzorami, jak również te bazujące na pięknej koronce. Warto wspomnieć przy tym o pojawiających się w ofercie niektórych producentów modnych zestawach, w których odnajdziemy zarówno osłonę nosa oraz twarzy, jak i dopasowaną do niej tunikę bądź bluzkę.