25 września 2020

Kategoria:
Moda

Markowe okulary jako element stylizacji

Okulary są niezbędne do korekcji wad wzroku. Przez wiele lat uznawane były za niewygodny dodatek, a młode osoby często robiły wszystko, aby ich nie nosić. Ostatnie lata przyniosły jednak spore zmiany. Fakt, że po okulary zaczęły sięgać gwiazdy, przyczynił się do wzrostu popularności tego akcesorium. Obecnie pełnią już nie tylko funkcję użytkową, ale są ważnym elementem stylizacji.

Jak okulary wpływają na wizerunek?

Pierwsze kilka sekund podczas kontaktu z drugą osobą decyduje o tym, jakie odnosi ona wrażenie. Centralnym punktem, który skupia na sobie uwagę, jest twarz człowieka. Decydując się na wyraziste, mocne okulary można całkowicie zmienić swój wygląd. W ten sposób stworzysz zupełnie nowy wizerunek, który będzie natychmiast zauważalny dla Twoich rozmówców. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy chcesz zbudować zaufanie otoczenia i zyskać miano osoby inteligentnej – bo tak najczęściej kojarzą się ludzie, którzy noszą okulary.

Właściwe dopasowanie okularów

Żeby okulary stanowiły odpowiedni dodatek do Twojego wyglądu, powinny być dobrze dopasowane. Istnieje wiele różnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu konkretnego modelu. Przede wszystkim są to:

  • kształt oprawek – dopasowany idealnie do twarzy może sprawić, że będzie ona prezentować się zdecydowanie lepiej,
  • kolor oprawek – obecnie wybór w tym zakresie jest tak duży, że może wybierać spośród różnych barw, stawiając na odpowiedni odcień, możesz zapewnić sobie naturalną oprawę oka,
  • szkła – są szczególnie ważne w przypadku osób z dużą wadą wzroku, wówczas warto zdecydować się na specjalną opcję tak zwanych pocienianych szkieł, które prezentują się zdecydowanie lepiej niż te normalne.

W doborze odpowiednich okularów pomogą specjaliści z salonu optycznego. W Łodzi warto odwiedzić zakład optyczny Greta, w którym wykwalifikowany personel nie tylko doradzi wybór odpowiednich szkieł czy opraw, ale przeprowadzi także kompleksowe badanie optometryczne.

Marka ma znaczenie

Dla niektórych osób wyznacznikiem jakości i stylu – także w przypadku okularów – jest marka. Trzeba przyznać, że najsłynniejsze firmy ze świata modowego proponują oprawki, które są naprawę ciekawe. W ten sposób można łatwo wyróżnić się na tle innych osób, które noszą okulary. Wybierając tego typu dodatek, można stworzyć oryginalną stylizację.