sala-weselna
6 lutego 2019

Kategoria:
Moda

Kryteria wyboru sali weselnej

Wybór odpowiedniej sali to jedna z najważniejszych rzeczy, którą trzeba załatwić podczas organizowania wesela. W zasadzie to od niej rozpoczyna się cały proces planowania i wcielania wszystkich projektów w życie. Sprawdźcie, jakimi kryteriami należy się kierować podczas wybierania sali weselnej, aby być w pełni zadowolonym z podjętej decyzji.

Po pierwsze: wielkość sali

Na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, powinniście pomyśleć kogo chcecie zaprosić na tę uroczystość i stworzyć listę gości. Ten zabieg pozwoli wam określić, jak duża sala będzie wam potrzebna. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy planujecie duże wesele, ponieważ nie wszystkie sale będą w stanie pomieścić dużą liczbę gości.

Podczas przeglądania ofert sal weselnych warto zwrócić uwagę na to, ile sal znajduje się w danym obiekcie. Jeśli zdarzy się, że interesujące was miejsce posiada dwie lub więcej sal weselnych, upewnijcie się, że każda z nich posiada osobne wejścia, swoją własną infrastrukturę oraz ogród. Lepiej uniknąć mieszania się gości i nadmiernego, niekomfortowego tłoku – radzi ekspert reprezentujący Dom Weselny Olimpia.

Po drugie: styl wesela

Bardzo istotnym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę przy wybieraniu sali weselnej jest styl, w jakim chcecie urządzić swoje przyjęcie. Jeśli marzy wam się eleganckie wydarzenie, pomyślcie nad salą w hotelu. Jeśli natomiast wolicie wyprawić typowe, polskie, szalone wesele, możecie rozważyć także inne lokalizacje, nawet te dość nietypowe.

Po trzecie: logistyka

Nie da się ukryć, że ślub i wesele to wydarzenie, które wymaga perfekcyjnej organizacji. Na jego sukces składa się mnóstwo elementów, z których wybór sali weselnej jest chyba tym najważniejszym. Poza nim jest jednak mnóstwo innych szczegółów, które trzeba dopiąć na ostatni guzik, w tym przede wszystkim tych dotyczących weselnych gości.

Jeśli planujecie zaprosić bliskie osoby, które mieszkają daleko od miejsca przyjęcia, powinniście zapewnić im nocleg. Warto więc zdecydować się na wybór takiej sali, która oferuje także miejsca noclegowe.

Bez względu na okoliczności, dobrze też zwrócić uwagę na lokalizację poszczególnych sal weselnych i wybrać taką, która będzie wygodna zarówno dla was, jak i dla waszych gości.

Po czwarte: dodatkowe koszty

Jeśli znajdziecie salę, nad której wyborem będziecie się poważnie zastanawiać, koniecznie zapytajcie o to, co wchodzi w skład jej oferty, a za co trzeba dodatkowo zapłacić. Czasem, po bliższym zapoznaniu się z warunkami teoretycznie świetnej oferty okazuje się, że oszczędność jest tylko pozorna, a po doliczeniu takich dodatkowych kosztów, jak obsługa kelnerska, zakup ciast lub wynajem pokrowców, koszt organizacji wesela znacznie wzrośnie.