Kowbojki motocyklowe
18 października 2020

Kategoria:
Moda

Kowbojki, czyli stylowe i wygodne obuwie dla motocyklisty

Każdy motocyklista doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dobór odpowiedniego stroju do jazdy. Ubranie powinno być wygodne, zapewniać ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz komfort termiczny. Dotyczy to również obuwia. Dobre buty na motocykl dają mocne oparcie dla stopy, chronią przez zimnem, wilgocią i pozwalają stopie oddychać. Ciekawym wyborem pod tym względem są kowbojki.  Zobacz, dlaczego.

Jakie buty dla motocyklisty?

Obuwie na motocykl powinno przede wszystkim zapewniać wygodę i chronić przez urazami. Zwykle motocykliści dobierają jego typ do rodzaju sprzętu, jakim się poruszają oraz do tego, jak częstą jeżdżą i jaki charakter mają eskapady motocyklowe.

Zwolennicy maszyn szosowych przeważnie preferują skórzano-plastikowe wysokie buty przeznaczone do sportowej jazdy. Osoby lubiące podróże krajoznawcze zwykle jeżdżą w butach trekkingowych, natomiast miłośnicy klasycznego sprzętu, takiego jak choppery czy pojazdy typu retrobike, wybierają stylowe kowbojki. Jak wyjaśnia pracownik sklepu Bialikovski, nie jest to oczywiście kategoryczny podział. Każdy fan jazdy na dwóch kółkach ma swój ulubiony typ buta, w którym czuje się po prostu komfortowo.

Niezależnie od rodzaju pojazdu, którym się poruszasz, warto, aby Twoje buty zapewniały mocne podparcie stopy, nie ślizgały się oraz chroniły nogę przed urazami. Ważny jest również komfort termiczny, ponieważ podróże motocyklowe odbywa się podczas różnej pogody, także tej niezbyt sprzyjającej. Buty powinny chronić stopę przed deszczem i wilgocią, jednocześnie zapewniając jej oddychanie. Pod tym względem ciekawym wyborem są kowbojki dla motocyklistów.

Nie bez znaczenia jest także gustowny fason obuwia. Motocykliści często dobierają strój i buty do rodzaju maszyny. Choć nie jest to ogólnie obowiązującą zasadą, to w klasycznych kowbojkach najczęściej można spotkać miłośników motoryzacji w stylu retro.

Kowbojki jako buty na motocykl

Jeśli szukasz idealnych butów do jazdy na motocyklu, które jednocześnie sprawdzą się jako obuwie do chodzenia na co dzień, rozważ zakup kowbojek. Ich kształt sprawia, że dobrze chronią stopę, a wyższe modele stanowią także osłonę kostki i łydki.  Kowbojki motocyklowe dają solidne podparcie stopy i zapewniają dużą wygodę. Ponadto, są wykonane ze skóry naturalnej, która pozwala stopom oddychać, jednocześnie stanowiąc barierę przed deszczem, zimnem i wilgocią. Buty tego typu są często wzbogacane w oddychające membrany, które znacznie podnoszą komfort użytkowania.

Kowbojki wyróżnia nie tylko wygoda noszenia w każdej porze roku, ale również ponadczasowy styl. Nie musisz jeździć retrobikiem, by w takich butach prezentować się niezwykle gustownie. Obuwie jest dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Możesz również wybrać wysokość cholewki, która Ci odpowiada. Niezależnie od wariantu, na jaki się zdecydujesz, kowbojki na pewno dodadzą Ci klasy i elegancji.