9 lipca 2019

Kategoria:
Moda

Jakość ma znaczenie. Jak odróżnić oryginalną torebkę od podróbki?

Torebka to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale również niezwykle istotny element praktycznie każdej kobiecej stylizacji – niezależnie od tego, czy ubieramy się do pracy, do szkoły, na bankiet czy spotkanie z przyjaciółką, torebka zawsze nam towarzyszy. Wybór dostępnych marek i modeli jest na rynku ogromny, dlatego tak  łatwo paść ofiarą oszustów sprzedających tanie podróbki. Jak rozpoznać fałszywkę i nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom?

Dotknij materiału

Uznane marki produkujące torebki dbają o to, by ich produkty wytwarzane były z materiałów odpowiedniej jakości, przede wszystkim naturalnej lub ekologicznej skóry. Najprostszym sposobem jest więc zbadanie za pomocą dotyku torebki, którą zamierzamy kupić. Jeśli nie jesteśmy pewne, jakie wrażenia powinien wywołać kontakt z dobrym materiałem, warto pójść do sklepu z markowymi produktami i wypróbować je w dłoniach.

Wysokiej jakości skóra na ogół jest miękka, przyjemna w dotyku – mówi przedstawicielka sklepu ManzanaWarto również ją powąchać – nie wyczujemy od niej specyficznej woni plastiku lub chemii, zapach będzie naturalny i raczej delikatny. Po takiej próbie na oryginalnej torebce później z łatwością rozpoznamy podróbki z tworzyw sztucznych. Innym ważnym wyznacznikiem jakości jest stan suwaków oraz szwów – zacinające się zamki, nie działające guziki lub prujące się nitki zdradzają produkt niskiej jakości.

Porównaj zdjęcia

Zakupy przez internet to bardzo wygodna alternatywa dla zakupów w zwykłych sklepach stacjonarnych, jednak kupując coś za pośrednictwem sieci powinniśmy zachować bardzo dużą ostrożność – produkty, które widzimy na zdjęciach niekoniecznie będą wyglądały tak samo w rzeczywistości. Jeśli mamy wątpliwości co do produktu, powinniśmy bardzo dokładnie przyjrzeć się jego zdjęciom, a w razie konieczności poprosić sprzedawcę o udostępnienie innych. Jeśli sprzedawca oferuje oryginalne towary, nie powinniśmy napotkać żadnych problemów – brak odpowiedzi lub odpowiedzi wymijające mogą świadczyć o tym, że sprzedawca nie jest do końca uczciwy. Lepiej zrezygnować z takiego zakupu.

Gdzie kupować?

Torebka to istotny element każdej stylizacji. Dlatego jeśli nie mamy doświadczenia z kupnem oryginalnych produktów, nie potrafimy ich odróżnić od tanich podróbek, najbezpieczniejszym wyborem będzie kupno wyłącznie u sprawdzonych dostawców, takich jak sklep Manzana. Raczej powinno się unikać zakupów w sklepach o niepotwierdzonej opinii bądź też od osób prywatnych, których nie znamy i nie jesteśmy pewni co do ich uczciwości.