nadruki na bluzach i koszulkach
15 sierpnia 2021

Kategoria:
Moda

Jakie typy nadruków umieszcza się na koszulkach i bluzach?

Obecnie na koszulkach i bluzach można umieścić dowolnie wybrany lub zaprojektowany nadruk. Jest to możliwe, dzięki nowoczesnym technologiom z branży drukarskiej. Istnieje wiele typów nadruków, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb klientów, ale też od tego, jak bardzo trudny do wykonania jest projekt. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie typy nadruków najczęściej umieszcza się na koszulkach i czym się charakteryzują.

Jakie są najpopularniejsze techniki tworzenia nadruków?

Nadruki na koszulkach są doskonałym pomysłem na stworzenie własnego niepowtarzalnego wyglądu, ale mogą być także użyte do produkcji ubrań firmowych lub drużynowych. W tym celu wykorzystuje się różne typy nadruków. Najpopularniejszymi technikami robienia nadruków na koszulkach i bluzach są:

  • sitodruk,
  • flex,
  • sublimacja,
  • haft,
  • termotransfer,
  • metkowanie,
  • DTG.

Sitodruk jest jedną z najtrwalszych, ale też najstarszych metod robienia nadruków. Polega ona na przenoszeniu projektu na odzież poprzez specjalny szablon. Farba, która zostaje nałożona na tkaninę, następnie jest utwardzana w wysokiej temperaturze, dzięki czemu nadruk nie spiera się i może utrzymywać się na koszulce przez wiele lat.

Równie popularne są nadruki typu flex. Do jego wykonania używa się specjalnej folii, z której za pomocą specjalistycznych urządzeń wycina się nadruk, a następnie wprasowuje się go w tkaninę. Ogromną zaletą tej techniki jest doskonałe odwzorowanie kolorów, wysoka trwałość i wytrzymałość projektu.

Dlaczego warto wykonać nadruk na koszulce?

Nadruki na koszulkach umożliwiają przeniesienie indywidualnego projektu na ubranie, a użycie wysokiej jakości materiałów zapewnia wysoką trwałość i odporność na spieranie. Co więcej, nadruki pozwalają na stworzenie koszulek z logo drużyny lub symbolem firmy. Ponadto t-shirt lub bluza z nadrukiem jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Jedną z firm, która zajmuje się kompleksową realizacją zamówień z branży tekstylnej, a w tym wykonywaniem nadruków na koszulkach, bluzach, czy też czapkach, jest firma Robimykoszulki.pl. Oferuje ona także produkcję kamizelek odblaskowych i gadżetów reklamowych dla różnych organizacji, przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych.

Warto dodać, że wykonanie nadruku na koszulce jest też doskonałym narzędziem marketingowym i nośnikiem informacji. Własny projekt na odzieży pozwala rozreklamować własną firmę lub podkreślić przynależność do danej grupy społecznej. Co więcej, może też wyrażać emocje danej osoby i podkreślać własne poglądy.