garnitur komunijny
4 sierpnia 2021

Kategoria:
Moda

Jaki garnitur wybrać dla chłopca na pierwszą komunię? 

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko uroczystość kościelna, ale również ważne święto zarówno dla dziecka, jak i jego rodziny. Jej organizacja wiąże się z dużą ilością przygotowań, a zwłaszcza wyborem stroju komunijnego, co okazuje się trudnym zadaniem. Ze względu na to, że jest to wielkie wydarzenie, każdy detal garnituru na komunię powinien być szczegółowo dopracowany. Jak wybrać strój komunijny i gdzie można go uszyć? Podpowiadamy.

Garnitur na komunię dla chłopca — jaki wybrać?

Strój na komunię musi być dostosowany do charakteru uroczystości, dlatego też ważne jest, aby chłopiec był ubrany elegancko. Jeśli chodzi o kolor, dużą popularnością cieszą się klasyczne odcienie granatu lub czerni, które dobrze pasują do każdego typu karnacji. Poza tym będą one efektownie wyglądać z krawatem lub muszką w połączeniu z przypinką komunijną z białych kwiatów.

W zależności od własnych preferencji możemy postawić na garnitur komunijny w nieco jaśniejszym kolorze, m.in. beżu, który bez wątpienia wyróżni chłopca na tle rówieśników. Jeśli jednak dziecko nie lubi eleganckich ubrań, ciekawym pomysłem będzie uszycie stroju w kratkę. Taka forma pozostaje zarówno gustowna, jak i cechująca się sportowym stylem. W konsekwencji może on posłużyć na inne uroczystości, takie jak wesela, urodziny czy nawet wydarzenia szkolne.

W przypadku stroju dla chłopców duże znaczenie ma także wygoda. Z racji tego, że dziecko spędzi w nim cały dzień, warto wybrać ubranie z elastycznych tkanin zapewniających właściwą swobodę ruchów. Dobrym wyborem będą również garnitury z lekkich i przewiewnych materiałów, które zagwarantują dziecku odpowiednią wentylację w upalny dzień.

Gdzie uszyć elegancki garnitur komunijny?

Przed decyzją co do miejsca zakupu garnituru dla chłopca należy zorientować się i zapoznać się z ofertą konkretnego producenta. Warto wybierać firmy, w których istnieje szeroki wybór materiałów, które możemy dopasować do preferencji dziecka, a tym samym zapewnić mu wygodny strój na cały dzień.

Warto dodatkowo wspomnieć o tym, że zamówienie stroju komunijnego u producenta garniturów Madortex  wiąże się z przymiarkami, podczas których chłopiec może sprawdzić, jak się w nim czuje. W efekcie mamy szansę na wprowadzenie poprawek, które poprawią komfort noszenia ubrania.

Oprócz tego do produkcji garniturów dziecięcych na miarę Madortex wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości tkaniny o różnych wzorach oraz kolorach. Dzięki temu chłopiec może samodzielnie wybrać materiał, który przypadnie mu do gustu i w którym poczuje się, jak mały mężczyzna.