24 października 2020

Kategoria:
Moda

Jak zaprojektować własną koszulkę sportową?

Odzież sportowa cieszy się ostatnio coraz większą popularnością i wcale nie oznacza już gorszej jakościowo czy mniej efektownej. Wręcz przeciwnie, do produkcji ubrań przeznaczonych do uprawiania sportu wykorzystuje się najlepsze materiały, wiele uwagi poświęca się również ich wzornictwu. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie koszulki sportowej na indywidualne zamówienie. Kiedy warto skorzystać z takiej opcji i jak to zrobić?

Koszulka sportowa na każdą okazję

Koszulka sportowa, jak sama nazwa wskazuje, to ubranie stworzone do uprawiania różnego rodzaju aktywności – biegania, gry w piłkę nożną czy jazdy na rowerze. Koszulka wykonana z wysokiej jakości materiału doskonale nada się na codzienny trening, jak i na zawody. Aby wyróżnić się z tłumu, warto stworzyć koszulkę na indywidualne zamówienie. To także ciekawy pomysł na oryginalny podarunek dla bliskiej osoby.  Co więcej, z takiego rozwiązania korzystają również firmy poszukujące niebanalnych sposobów na reklamę – tego typu gadżety reklamowe pomagają bowiem tworzyć pozytywny wizerunek marki.

Koszulki sportowe zamawiane są też przy okazji różnego rodzaju imprez sportowych, zawodów, maratonów i innych eventów organizowanych w różnych dyscyplinach. – Dodaje pracownik firmy Allsport, która zajmuje się produkcją odzieży i gadżetów na zamówienie. – Stanowią one sposób na wyróżnienie i promocję danego wydarzenia, ale są też cenną pamiątką dla zawodników.

Stwórz własną koszulkę sportową!

W jaki sposób powstają sportowe koszulki z własnym nadrukiem? Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni materiał i zaprojektować grafikę, a następnie wybrać technikę naniesienia nadruku. Jeśli chodzi o wybór tkaniny, to w przypadku odzieży sportowej doskonale sprawdzają się lekkie, oddychające tworzywa techniczne, takie jak poliester, które gwarantują sprawne odprowadzanie wilgoci i pozwalają utrzymać optymalną temperaturę, zapobiegając tym samym poceniu się i przegrzewaniu. Wybór takiego materiału zapewni komfort podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Nadruk, który wybierzemy, może być dowolny. W przypadku ubrań tworzonych na potrzeby eventów sportowych koszulki mogą prezentować logo bądź też inny symbol kojarzący się z danym wydarzeniem lub organizatorami. Często też projektuje się nadruki zawierające imię i nazwisko zawodnika, ewentualnie także jego numer w drużynie sportowej. Jeśli natomiast koszulka ma pełnić funkcję gadżetu reklamowego, to powinna się na niej znaleźć nazwa firmy lub jej logo. Ważna jest jednak nie tylko treść, ale też technika naniesienia nadruku na koszulkę. Wybraną grafikę można umieścić na ubraniu przy pomocy folii flex lub metody sublimacji. Dużą popularnością cieszy się również sitodruk, gdzie grafikę tworzy się przy użyciu trwałych farb. Gotowy obraz będzie dzięki temu odporny na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne, a do tego będzie zachwycał nasyconą, żywą kolorystyką.