30 stycznia 2017

Kategoria:
Moda

Czym się kierować wybierając zegarek na prezent

Poznaj styl obdarowanego

Ta rada, choć wydaje się oczywista, wymaga ciągłego powtarzania. Mamy bowiem skłonność do kupowania tego, co podoba się… nam samym. A przecież to prezent dla tej drugiej osoby! Dlatego przed udaniem się na zakupy warto przyjrzeć się bliżej upodobaniom osoby, która ma otrzymać podarunek. Czy nosi się na sportowo? A może woli prostotę? Czy ostra czerwień jest dla niej? A może on lub ona w ogóle nie lubi zegarków? Czy to będzie jej lub jego pierwszy zegarek? Warto wyobrazić sobie jak osoba, która ma dostać prezent w postaci czasomierza, wyglądałaby z nim w różnych codziennych sytuacjach; zwizualizować sobie, jak na niego zerka. W ten sposób łatwo wykluczyć wiele opcji i zawęzić wybór. Jeżeli masz umiejętności, możesz skorzystać z programu graficznego, aby zmodyfikować zdjęcie, dodając po kolei kilka różnych zegarków i sprawdzając, który wygląda najlepiej na nadgarstku tego, który ma dostać prezent. Być może już na tym etapie uda się odkryć, co będzie najlepsze. Wówczas wystarczy udać się do sklepu lub wpisać np. www.modny-zegarek.net i złożyć zamówienie. Jeżeli jeszcze się wahasz, przejdź do następnego kroku i…

Poradź się specjalisty

Jeżeli jesteś zdeterminowany, aby obdarowanego uszczęśliwić, możesz poradzić się fachowca. Porządny sklep z zegarkami oddaje do dyspozycji klientów znawców nie tylko zegarków, ale też stylu – wszak zegarek jest jego dopełnieniem. Jeżeli masz już informacje dotyczące osoby, która ma nosić zegarek, przedstaw je konsultantowi! Oto, jakie informacje mogą być przydatne: płeć, wiek, wykonywany zawód (nurek potrzebuje innego zegarka niż lekarz), typ urody (kolor włosów odcień cery), najchętniej noszone typy i kolory ubrań, doświadczenia z zegarkami (inaczej kupuje się zegarek kobiecie rozmiłowanej w tego typu dodatkach, a inaczej dziewczynce przystępującej do pierwszej komunii). Mając takie informacje, łatwo wytworzyć w głowie obraz danej osoby, a stąd już tylko krok do dobrania jej zegarka. Doradcy nie powinno sprawić problemu wybranie kilku możliwości – na ogół wszystkie są równie dobre.

Wybór zegarków jest ogromny, a przez to niełatwy, ale jedno jest pewne: wszystko pójdzie dobrze, jeżeli nie stracisz z oczu osoby, która ma ten zegarek nosić.