wygodne buty do przedszkola
5 sierpnia 2021

Kategoria:
Moda

Jak wybrać idealne obuwie dziecięce do przedszkola?     

Rozpoczęcie przedszkola przez dziecko wiąże się nie tylko z wielkimi emocjami, ale również z koniecznością skompletowania wyprawki. W szczególności ogromne znaczenie ma zakup wygodnych bucików, które ze względu na to, że będą używane przez połowę dnia, muszą umożliwiać komfortową zabawę oraz prawidłowy wzrost stópek. Co trzeba wiedzieć przed wyborem butów dziecięcych do przedszkola i jak wybrać obuwie, które wpasuje się w gust malucha? Sprawdźmy!

Jak wybrać wygodne buty do przedszkola?

Przede wszystkim obuwie dziecięce musi być dokładnie dopasowane do wymiarów stopy. Z racji tego, że stopy maluszków bardzo szybko rosną, część rodziców decyduje się na zakup za dużych butów. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ źle dopasowane obuwie będzie niewygodne, a co więcej może zaburzyć prawidłowy wzrost stóp. Należy dodatkowo pamiętać o tym, że w butach dla dzieci, zależnie od ich rodzaju konieczne jest pozostawienie zapasu od 0,5 do 1,5 cm.

Drugim istotnym czynnikiem jest materiał, który powinien być higieniczny oraz przewiewny. Warto wybierać buciki wykonane z naturalnych tworzyw, takich jak skóra naturalna lub bawełna, które pochłaniają wilgoć, a tym samym chronią maluszka przed nadmierną potliwością stóp. Dobrym wyborem będą buty Befado dostępne w sklepie obuwniczym Stopa Antylopa, które wyróżniają się Certyfikatem Zdrowa Stopa gwarantującym zastosowanie wyłącznie bezpiecznych materiałów do ich produkcji.

Nie bez znaczenia pozostaje podeszwa bucików, która powinna być elastyczna oraz antypoślizgowa. Właściwa przyczepność butów do podłoża zminimalizuje ryzyko przypadkowego potknięcia się i przewrócenia, natomiast elastyczna podeszwa ustabilizuje stopę i zabezpieczy ją w trakcie spacerów i zabaw z rówieśnikami.

Buty, które spodobają się każdemu przedszkolakowi!

Wybierając buty do przedszkola, należy wspierać samodzielność dziecka i ułatwić mu ich zdejmowanie oraz zakładanie. Z tego powodu wiele osób wybiera buciki na rzepy, z którymi każdy przedszkolak bez wątpienia da sobie radę. Dzięki temu będzie on mógł w dowolnej chwili bez pomocy dorosłych zdjąć lub włożyć obuwie, a także poprawić rzepy, gdy poluzują się w trakcie zabawy.

Aby wpasować się w gust przedszkola, warto postawić na buty dziecięce z miękką podeszwą z przyciągającymi wzrok kolorowymi motywami. Dla dziewczynek świetnie sprawdzą się wzorzyste kwiatuszki, zwierzątka lub serduszka w różowo-szarych odcieniach. Z kolei chłopcom z całą pewnością spodobają się niebieskie buciki z samochodami lub beżowe z noskami i uszkami zwierzaków.