Sklep z odzieżą używaną z Anglii
10 stycznia 2021

Kategoria:
Moda

Jak sprowadzić odzież używaną z Anglii?

O tym, że odzież używana jest bardzo popularna w naszym kraju nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal w każdej miejscowości znajduje się co najmniej jeden sklep zaopatrzony w ubrania z second handu. Jednak aby móc prowadzić tego typu biznes, należy stale dostarczać produkty, które pochodzą najczęściej z zachodnich państw Europy. Z artykułu dowiesz się, jak sprowadzić odzież używaną z Anglii.

Odzież używana – niesłabnący trend

Nie ulega wątpliwości, że za nową, markową odzież dostępną w Polsce często należy słono zapłacić. Właśnie z tego powodu wiele osób wybiera znacznie tańsze produkty oferowane przez polski rynek second hand. W obecnych czasach zakupy w lumpeksach nie stanowią absolutnie żadnego powodu do wstydu. Ubierają się w nich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Z reguły bez znaczenia pozostaje również sytuacja materialna klientów, gdyż nierzadko odzież z drugiej ręki w niczym nie ustępuje produktom ze sklepów sieciowych.

W popularnych lumpeksach można znaleźć ubrania pochodzące z końcówek serii, a nawet limitowanych kolekcji. Bardzo często są one wytwarzane przez czołowe światowe marki, a także znanych projektantów. Ogromny wybór różnorodnych modeli przyciąga liczne grono klientów. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te sklepy, które zajmują się sprzedażą odzieży używanej z Anglii, Irlandii, Szwecji, Norwegii oraz Niemiec.

Jak utworzyć własny sklep z odzieżą używaną?

Prowadzenie second handu może przynieść całkiem spore zyski. Jednak aby było to możliwe, warto nawiązać współpracę z importerem odzieży używanej, który zajmuje się pozyskiwaniem ubrań na rynkach europejskich.

Jeden z pracowników firmy Darja z Sieradza opowiada, jak przebiega proces dostarczania ubrań z drugiej ręki do lumpeksów: Właściciele second handów zgłaszają zapotrzebowanie do importera, który pozyskuje odpowiednią ilość towaru na wybranym przez klienta rynku. Niesłabnącą popularnością wśród polskich przedsiębiorców cieszy się odzież używana z Anglii, ponieważ wyróżnia ją dość wysoka jakość. Brytyjczycy są narodem, który przeznacza znaczne sumy pieniężne na zakup ubrań, przez co klienci mogą liczyć na designerskie produkty sygnowane nazwiskiem znanych projektantów. Przekłada się to na spory zysk ze sprzedaży produktów.

Importerzy odzieży używanej, którzy prowadzą działalność od wielu lat posiadają zaufanych współpracowników za granicą. Dzięki temu klienci hurtowni mają pewność, że nie kupują tzw. kota w worku, a zamówiony towar z pewnością przypadnie do gustu osobom odwiedzającym sklep z odzieżą używaną.