przypinki i agrafki do ubrań
7 marca 2022

Kategoria:
Moda

Jak spersonalizować odzież?

W sklepach sieciowych można znaleźć całą masę takich samych ubrań, które nie dają możliwości wyrażenia stylu osób, które będą je nosić. Może w tym pomóc personalizacja odzieży. Różne sposoby pozwalają na dodanie do ubrań czegoś swojego, co pokaże znajomym w szkole czy pracy, jaki ma się charakter albo co się lubi. Nie są one drogie i nie wymagają talentu krawieckiego, a wypróbowując je można się dobrze bawić.

Dodatki, które zmieniają całą stylizację

Wybór dodatków dostępnych w pasmanteriach jest ogromny. Zaliczają się do nich guziki, przypinki, broszki czy naszywki. Ich najciekawsze zalety to możliwość:

  • stworzenia unikatowej kompozycji z wybranych przez siebie wzorów,
  • przenoszenia niektórych z nich na różne ubrania w zależności od upodobania,
  • dodania akcentu kolorystycznego do jednolitej stylizacji.

W ostatnich latach szczególnie popularne są przypinki i agrafki. Wielu twórców internetowych tworzy własne wzory, które wskazują na przynależność do konkretnej społeczności. Za ich pomocą można wyrazić wsparcie dla różnych organizacji, czy po prostu pokazać światu, jakie ma się zainteresowania i co lubi się nosić najbardziej.

Ciekawym sposobem na personalizację odzieży jest też przenoszenie na nią nadruków pozyskanych z innych ubrań. W ten sposób można nadać nowe życie zużytym kurtkom lub koszulkom. Nadruki można dowolnie łączyć z naszywkami i stworzyć z nich ciekawą kompozycję. W ich przypadku nie ma jednak drogi na skróty. Wzory wycięte z innych ubrań muszą być przyszyte ręcznie, co może zająć sporo czasu, a osobie niedoświadczonej efekt może się nie spodobać. Dlatego częściej wybiera się naszywki z gotowym wzorem. Wiele modeli można naprasować na ubranie. Taka technika jest trwała i nie trzeba się bać, że nadruk zacznie odpadać po kilku praniach albo po wystawieniu go na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Przerabianie ubrań w domowym zaciszu

Na bardziej kreatywne osoby czekają ciekawsze wyzwania. Specjaliści z firmy Blink Blink proponują kilka metod na dodanie charakteru swoim ubraniom. Jest to:

  • użycie farb do tkanin i stworzenie własnego wzoru,
  • wyhaftowanie czegoś własnoręcznie na jednokolorowym materiale,
  • doszycie do ubrań kokardek albo wstążek.

Takie poprawki mogą być czasochłonne, ale dzięki nim powstają najciekawsze koszulki, spodnie i różnego rodzaju dodatki. Osoby, które mają doświadczenie w takich robótkach albo po prostu chcą tego spróbować, niewielkim kosztem mogą stworzyć zupełnie nową garderobę, która będzie doskonale pasowała do ich charakteru.