kobieta z centymetrem
23 listopada 2021

Kategoria:
Moda

Jak prawidłowo się zmierzyć?

Zakup bielizny przez internet to dziś nic dziwnego. Wiele osób robi zakupy online w poszukiwaniu najlepszych możliwych wzorów, materiałów oraz cen. Niestety nie zawsze wiadomo, w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar. Ten powinno się ustalać w oparciu o wymiary wybranych partii ciała. Jak jednak dokonać obliczeń i uniknąć błędów? Co w ogóle trzeba zmierzyć? Dowiesz się z tego mini poradnika.

Obszary ciała, które warto zmierzyć

Przede wszystkim wyposaż się w dobrej jakości miarkę krawiecką. Nie ma sensu używać innych narzędzi, które niepotrzebnie zaburzą wyniki.

Co warto zmierzyć? Przy uwzględnianiu rozmiaru bielizny i dodatków bierze się pod uwagę takie parametry ciała jak:

  • szerokość ramienia,
  • obwód talii,
  • obwód szyi,
  • obwód przedramienia,
  • obwód klatki piersiowej
  • obwód bioder,
  • długość rękawa,
  • obwód biustu.

Jak widać, tych wymiarów jest sporo. Wszystkie, z reguły podawane są w centymetrach, zatem kupuj miarkę metryczną, a nie z jednostkami imperialnymi.

Sugeruj się tabelą wymiarów na stronie internetowej sklepu

Największą wskazówką dla osoby, która chce dobrze wymierzyć swoje ciało i dobrać odpowiedni rozmiar produktu, jest tabela rozmiarów.

Zwykle mają ją na swoich stronach internetowych renomowane sklepy premium, takie jak BILQUIS. Wystarczy kliknąć odpowiednią zakładkę i powinny wyświetlać się odpowiednie wartości. Porównaj swoje wymiary z propozycjami rozmiarów. Większość wartości w centymetrach powinna pokrywać się z daną propozycją rozmiarów, np. 34, 36, 38 itd.

Pamiętaj jednak, że nigdy nie jest tak, że te liczby będą ze sobą zawsze w 100 procentach zbieżne. Musisz bazować na pewnej średniej. Miej też na uwadze, że w razie pomyłki, masz prawo zwrócić produkt i odzyskać pieniądze za zakup. Nic więc nie ryzykujesz.

W jaki sposób dobrać bieliznę nocną na odległość?  

Wiele osób uważa, że dobór bielizny dziennej lub nocnej online nie ma sensu. To nieprawda.

Oczywiście taki zakup będzie zawsze wiązać się z większą niepewnością co do ostatecznego rozmiaru. Nie znaczy to jednak, że nie da się wybrać idealnie pasującej bielizny nocnej na odległość. Wystarczy poznać zasady określania rozmiaru. Po prostu dokładnie zmierz swoje ciało, a następnie sprawdź, jak te wartości mają się do rekomendowanych rozmiarów bielizny.

W razie potrzeby zawsze można rozwiać wątpliwości, kontaktując się bezpośrednio z obsługą sklepu.