28 października 2019

Kategoria:
Moda

Jak nosić pończochy?

Pończochy kuszą i stanowią zmysłowy, a jednocześnie praktyczny element damskiej garderoby. Mimo że większość pań wybiera dzisiaj rajstopy, ten drugi dodatek nadal ma grono wiernych zwolenniczek. Jest niezbędny w szafie każdej kobiety, która chce ubierać się modnie oraz wygodnie. Jednak aby pończochy dobrze się prezentowały, trzeba poznać kilka zasad dotyczących ich noszenia.

Jakie pończochy można wybrać?

Mimo że pończochy zostały zdominowane w ostatnim czasie przez rajstopy, to właśnie ich historia jest znacznie dłuższa. Nosiły je już kobiety w wiekach średnich, przy czym ówczesne modele tylko w niewielkim stopniu przypominają te dzisiejsze. W latach 50. ubiegłego wieku zaczęto produkować je z nylonu. Był to prawdziwy przełom, który przyczynił się do ich popularności.

Obecnie można wybierać spośród wielu rodzajów pończoch. Popularne są modele samonośne i z ozdobnym wykończeniem. Niektóre panie decydują się na pończochy przypinane do specjalnego pasa.

Można zauważyć, że pończochy stopniowo wracają do damskich szaf. Są świetną alternatywą dla rajstop, zwłaszcza w cieplejsze dni. Gwarantują też komfort, a przy tym są eleganckie i mogą być stylowo ozdobione” – mówi specjalistka z Zakładu Dziewiarskiego „INEZ”.

O czym trzeba pamiętać, nosząc pończochy?

Przed założeniem pończoch nie można zapomnieć o kilku prostych zasadach. Dotyczą one noszenia zarówno modeli samonośnych, jak i przypinanych do pasa.

Wiele pań obawia się, że pończochy samonośne będą zsuwały się im z nóg. Nic takiego się nie stanie, jeżeli zostaną one właściwie założone. Po pierwsze część, na której umieszczony jest silikonowy pasek, musi znajdować się na wysokości środka uda. Wtedy będą one znakomicie przylegały do ciała. Przed założeniem pończoch samonośnych należy dokładnie wysuszyć skórę. Pod żadnym pozorem nie można stosować kremów, balsamów czy olejków. Silikon nie miałby szans przyczepić się do tak tłustej powierzchni.

Jeżeli pończochy nie mają silikonowego panelu, należy kupić do nich pas. Może być to model zakładany na talię lub na biodra. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na ilość zatrzasków. Im jest ich więcej, tym lepiej – pończochy będą przez nie solidnie przytrzymywane. Niektóre ozdobne pasy mają jedynie cztery żabki. Jest to zdecydowanie za mało, niezależnie od rodzaju kobiecej sylwetki. Szczupłe panie powinny nosić pas z co najmniej sześcioma zatrzaskami. Natomiast nieco bardziej zaokrąglone kształty wymagają noszenia modelu z ośmioma żabkami. Pończochy takie można też przytrzymywać przy pomocy podwiązki – jednak ma ona zazwyczaj charakter dekoracyjny.