hurtowania odzieży używanej
10 lutego 2020

Kategoria:
Moda

Jak działają hurtownie z odzieżą używaną?

Przez ostatni czas w społeczeństwie wzrosło zainteresowanie filozofią less waste, której celem jest ograniczenie ilości produkowanych śmieci, a tym samym zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Każdy przedmiot używany przez człowieka w pewnym momencie staje się śmieciem, dlatego filozofia ta zakłada, że unikamy kupowania nowych produktów na rzecz naprawiania starych czy zakupu używanych.

Najłatwiejszym sposobem na życie zgodnie z less waste jest zakup odzieży używanej. Moda na ten nurt powoduje, że zainteresowanie sklepami z odzieżą używaną i hurtowniami odzieży z drugiej ręki stale rośnie. Na wzrost popytu secondo handów wpływa także zasobność naszego portfela oraz to, że ubrania sprzedawane w sklepach sieciowych są coraz gorszej jakości. Zdecydowanie lepsze modele można znaleźć w sklepach z odzieżą używaną, a dodatkowo będą one tańsze i trwalsze.

Wzrost zainteresowania sklepami z odzieżą używaną sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców myśli o założeniu takiej działalności i w związku z tym poszukuje nie tylko lokalu, ale również dobrej hurtowni z odzieżą używaną. Jak działają takie hurtownie i co warto o nich wiedzieć?

Sposób działania hurtowni z odzieżą używaną

Hurtownie z dobrą odzieżą używaną najczęściej importują swoje towary z Niemiec, Szwecji, Danii, Anglii, Szkocji. Przykładem takiej hurtowni jest Scandy. Jest to zarówno odzież sortowana, jak i niesortowana. Podane lokalizacje to także gwarancja dobrej jakości odzieży, ponieważ osoby tam mieszkające zazwyczaj zaopatrują się w ubrania najlepszych firm i najwyższej jakości – są pod tym względem bardzo wymagające.

Hurtownia nawiązując kontakty biznesowe z tamtymi krajami transportuje odzież do Polski, a następnie sprzedaję ją naszym sklepom z odzieżą z drugiej ręki.

Jak wybrać hurtownię odzieży używanej?

Dobra hurtowania odzieży używanej powinna mieć w swoim asortymencie ubrania wysokogatunkowe, znanych i polecanych marek, jak np. H&M, Boss, Zara, Puma, Converse, Reebok, Umbro, Adidas, Nike, Giorgio Armani, Vero Moda, Lacoste, Tommy Hilfiger czy Calvin Klein.

Polecana hurtowania powinna także udostępniać możliwość wysyłki towaru do swojego klienta oraz oferować konkurencyjne ceny i dobrą obsługę. Znajdując taką hurtownię możemy mieć pewność, że będziemy w pełni zadowoleni z zakupionego towaru.