garnitur na miarę
19 sierpnia 2021

Kategoria:
Moda

Jak dopasować garnitur do sylwetki?

Dobrze skrojony garnitur to obowiązkowa część męskiej garderoby. Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie elegancki komplet składający się ze spodni, marynarki i koszuli, idealny na oficjalne okazje. Dlatego właśnie w dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić, jak dopasować garnitur do sylwetki, czyli jak kupić garnitur „skrojony” na miarę potrzeb klienta.

Usługa szycia garnituru na miarę lub tzw. szycia pasowanego

Zastanawiając się nad zakupem garnituru, zawsze warto rozważyć skorzystanie z możliwości zamówienia spersonalizowanego zestawu. Usługa szycia na miarę jest dosyć popularna, ponieważ pozwala na to, by wyglądać naprawdę perfekcyjnie. Niestety zdecydowanie się na garnitur szyty na miarę wymaga poniesienia nieco większych kosztów niż w przypadku kupowania gotowego kompletu. W związku z tym nie każdy się na nią decyduje, poszukując tym samym alternatyw.

Równie popularne jest korzystanie z usługi tzw. szycia pasowanego, która polega na pracy z gotowym wzorem i przekształcaniu go w taki sposób, by był dopasowany do klienta. Jest to równie dobry sposób na kupienie perfekcyjnie wyglądającego garnituru, dlatego właśnie coraz więcej panów decyduje się na taką opcję.

Tak naprawdę zawsze warto spersonalizować garnitur, ale skorzystanie z usługi szycia na miarę lub tzw. szycia pasowanego należy poważnie przemyśleć. Są to usługi stosunkowo kosztowne, dlatego sprzedawcy garniturów, tacy jak sklep online Roland, oferują swoim klientom możliwość kupienia gotowych kompletów.

Jaki powinien być idealnie dobrany garnitur?

Warto pamiętać, że także gotowy garnitur może wyglądać naprawdę zachwycająco. Grunt to dopasowanie go do sylwetki osoby, która ma z niego korzystać. W tym celu dobrze mieć na uwadze, że:

  • wybierając marynarkę, należy zostawić 2–3 cm swobody w obrębie klatki piersiowej i pasa;
  • rękawy w marynarce powinny odsłaniać 1–1,5 cm mankietu koszuli;
  • marynarka na co dzień powinna dzielić ciało na dwie równe części od kołnierzyka po buty, natomiast marynarka elegancka powinna zasłaniać całe pośladki;
  • dobrze, jeśli nogawki spodni sięgają górnej części cholewek butów, a z przodu delikatnie na nie opadają – choć w przypadku wąskich spodni można sobie pozwolić na zupełne odkrycie butów, nawet skarpetek.

Zawsze należy kierować się tabelami rozmiarów, które są udostępniane przez sprzedawców garniturów. Jeśli mężczyzna nosi ubrania w rozmiarze M, to nie trzeba kupować garnituru w rozmiarze L – na wypadek, gdyby przytył. I spodnie, i marynarka oraz oczywiście koszula, muszą leżeć perfekcyjnie – tylko wtedy można powiedzieć, że garnitur jest idealnie dopasowany do sylwetki.