23 kwietnia 2021

Kategoria:
Moda

Jak dobrać spodnie do figury?

Dawniej spodnie uznawane były jedynie za element męskiej garderoby. Na przełomie dekad moda uległa jednak wielu zmianom, co spowodowało, że współcześnie spodnie może nosić każdy, niezależnie od płci. Ze względu na ogromną popularność spodni, rynek modowy proponuje niezwykłą różnorodność fasonów, tak, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Idealnie dopasowane spodnie

Popularność spodni nie wynika jedynie z wygody. Spodnie sprawdzają się jako element wielu różnorodnych zestawień, niezależnie od tego, jaki styl reprezentują. Spodnie są idealne zarówno do sportowych, jak i bardzo eleganckich stylizacji. Można ubrać je zarówno na spacer z psem, randkę z chłopakiem, rodzinny obiad, jak i oficjalne spotkanie biznesowe. We wszystkich tych sytuacjach, dzięki spodniom właśnie, można prezentować się bardzo kobieco. Wszystko dlatego, że dobrze dobrane spodnie pięknie modelują sylwetkę. Odpowiednio podkreślają jej walory, a mankamenty ukrywają. Aby jednak tak właśnie się stało (a nie odwrotnie) warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się swojej sylwetce i określić swój rodzaj budowy ciała.

Kreatorzy mody i styliści wyróżniają kilka podstawowych typów kobiecych sylwetek. Wśród tych rodzajów wyodrębnia się wiele podgrup, ponieważ oczywiście na świecie nie istnieje tylko kilka wersji budowy kobiecego ciała. Każda kobieta jest inna i ciało każdej z nich jest niepowtarzalne. Aby jednak ułatwić kobietom wybór idealnych spodni, wyodrębniono najpopularniejsze i najbardziej różniące się od siebie typy sylwetek. Warto kupować spodnie w sklepach z szerokim asortymentem, takich jak Butiq Prestige. Dzięki temu o wiele szybciej znajdzie się odpowiedni fason dla swojej figury. Wyróżnia się:

– figurę typu jabłko,

– figurę typu gruszka,

– figurę typu klepsydra,

– figurę typu papryka (inaczej zwana też chłopięcą lub modelingową).

Jaki fason spodni wybrać?

Obecnie najbardziej pożądanym typem sylwetki jest klepsydra. Ma wyraźne wcięcie w talii i doskonałą proporcję szerokości ramion do bioder. Figura klepsydry jest wzorcem, ponieważ jej proporcje są wyznacznikiem tych, które chce się uzyskać, ubierając inne typy sylwetek. Klepsydra wygląda dobrze niemal we wszystkich fasonach spodni. Dobrze prezentuje się w obcisłych krojach z wysokim stanem. Podobnym typem figury jest papryka. Ona także posiada idealną proporcję ramion do bioder, nie ma jednak wcięcia w talii. Dobierając spodnie dla papryki należy główny nacisk położyć na zbudowanie talii i wyeksponowanie bioder. Doskonale sprawdzą się obcisłe kroje z podwyższonym stanem. Papryka będzie wyglądała dobrze także w spodniach z prostymi lub szerokimi nogawkami typu dzwony.

Kolejnym typem sylwetki jest jabłko. Charakteryzuje się tym, że górna partia ciała jest wyraźnie większa od dolnej. Kobiety posiadające ten typ sylwetki mają szerokie ramiona, brak wcięcia w talii, wąskie biodra i z reguły bardzo szczupłe, długie nogi. Przy tym typie sylwetki warto zdecydować się na spodnie z wyższym, elastycznym stanem, który pomoże ukryć nieco większy brzuch. Doskonałym rozwiązaniem będą obcisłe spodnie typu rurki, które dodatkowo podkreślą smukłe nogi. Należy jednak pamiętać o elastycznej górze i wybrać fason np. z gumką lub strechem. Figura w kształcie jabłka będzie się doskonale prezentować w spodniach typu cygaretki, które będą odkrywały szczupłe kostki nóg.

Ostatnim z podstawowych typów figury jest sylwetka typu gruszka. Jest to bardzo kobiecy typ sylwetki. Charakteryzuje się wąskimi ramionami, zarysowaną talią i szerokimi biodrami. Gruszki dobrze prezentują się w obcisłych spodniach, które podkreślają ich kobiece kształty. Należy jednak pamiętać, aby spodnie dla gruszki nie były zbyt duże lub przypominające męskie fasony, np. typu boyfriend, ponieważ dodatkowo poszerzą one sylwetkę,  a to sprawi, że może wyglądać ona karykaturalnie. Gruszka pięknie prezentuje się  jednak w spodniach typu szwedy, które mają długie nogawki i dodatkowo wydłużają nogi. Ten rodzaj sylwetki wygląda zjawiskowo również w kulotach lub wąskich spodniach, kończących się w połowie łydki.

Spodnie gwarantują nie tylko wygodę, ale i pięknie modelują sylwetkę. Odpowiednio dobrany fason wyodrębni atuty i odwróci uwagę od niedoskonałości figury.