sukienka
10 października 2016

Kategoria:
Moda

Jak dobrać rodzaj sukienki do sylwetki?

Nie ma jednego rodzaju kobiecej figury – w związku z tym nie ma również uniwersalnego kroju sukienki, który pasowałyby do każdej z nich. Podczas zakupów należy kierować się przede wszystkim wymogami własnego ciała, zamiast trendami – pozwoli nam to dobrać sukienkę, która będzie doskonale uwypuklać mocne strony naszej sylwetki i tuszować jej niedoskonałości.

Sylwetka typu gruszka

Gruszka to powszechnie spotykany typ sylwetki, charakteryzujący się szerokimi biodrami, dobrze zarysowaną talią i wąskimi ramionami. Gruszka najlepiej czuje się w sukienkach bez ramiączek lub wiązanych na szyi – takie rozwiązanie pozwoli wyeksponować ramiona oraz dekolt. Dodatkowym atutem, na który warto zwracać uwagę, będzie krój podkreślający linię talii – można ten efekt również osiągnąć, stosując paski i inne akcesoria, znajdujące się w okolicach talii. Gruszki powinny unikać za to sukienek bardzo ciasny w biodrach oraz udach.

Sylwetka typu rożek

Rożek to przeciwieństwo gruszki – kobiety obdarzonego tego typu figurą odznaczają się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będą sukienki z dekoltem wyciętym w kształt litery V – odciągnie on uwagę od ramion. Dobrze spiszą się również dekolty w kształcie serca, krótkie, obwisłe rękawki oraz ramiączka „spaghetti”. Z drugiej strony należy unikać sukienek bez ramiączek oraz długich, bufiastych rękawów. Podkreślenie talii za pomocą detali i akcesoriów pozwoli uzyskać efekt klepsydry, czyli równowagi między biustem a biodrami.

Sylwetka typu klepsydra

Klepsydra przez wiele osób uważana jest za idealny typ kobiecej sylwetki – jedną z najsłynniejszych jego posiadaczek była Marylin Monroe. Klepsydra charakteryzują się biustem i biodrami, które mają w przybliżeniu ten sam obwód, z wąską talią między nimi. Dlatego głównym elementem, na który należy zwracać uwagę, powinna być dobra ekspozycja talii – podkreśli ona kształt górnej i dolnej części ciała. Unikać należy za to sukienek luźnych oraz zakrywających dekolt, gdyż będą one niepotrzebnie tuszować atuty sylwetki.

Szeroki wybór sukienek dla każdego rodzaju sylwetki znajdziemy w ofercie sklepu internetowego Ifriko.