obuwie medyczne
26 września 2021

Kategoria:
Moda

Jak dobrać odpowiednie obuwie medyczne?

W skład typowego ubrania medycznego mogą wchodzić liczne elementy garderoby, a jednym z nich jest obuwie medyczne. Ze względu na to, że takie buty mają docelowo służyć przez wiele godzin na dobę, muszą być odpowiednio dopasowane do stopy osoby, która będzie z nich korzystać. Sprawdź, jak znaleźć wygodne obuwie medyczne, które posłuży Ci przez długi czas.

Na co zwracać uwagę, poszukując wysokiej jakości obuwia medycznego?

Jeśli poszukujesz naprawdę dobrego obuwia medycznego, musisz pamiętać o kilku podstawowych kryteriach wyboru tej szczególnej części garderoby każdego lekarza, pielęgniarki oraz innych pracowników służby zdrowia. Dzięki zwracaniu uwagi na detale najpewniej uda Ci się znaleźć dokładnie takie obuwie medyczne, jakiego potrzebujesz – czyli takie, które będzie wygodne, solidnie wykonane i zgodne z Twoimi preferencjami.

Wymienić można kilka cech obuwia medycznego, które przesądzają o jego wysokiej jakości. Kiedy będziesz przeglądać oferty wybranych producentów odzieży dla personelu medycznego, takiego jak producent odzieży medycznej Joke, pamiętaj o wszystkich wymienionych przez nas zaletach. Oczywiście wybrane przez Ciebie obuwie nie musi mieć wszystkich z tych atutów, natomiast idealnie, jeśli będzie cechować się przynajmniej kilkoma z nich. Dobrym obuwiem medycznym nazywane są buty, które mają wybrane bądź wszystkie z następujących zalet:

  • dopasowują się do stopy,
  • amortyzują wstrząsy,
  • są wyposażone w antypoślizgowe spody,
  • mają wkłady korkowo-gumowe z profilem ortopedycznym,
  • mają możliwość regulacji tęgości,
  • są przyjazne środowisku (nadają się do recyklingu),
  • są odporne na wchłanianie płynów i zapachów,
  • są higieniczne,
  • zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

To jednak niejedyne cechy dobrego obuwia medycznego. Buty, które są wykorzystane przez personel medyczny, powinny być łatwe w utrzymaniu czystości. Najważniejsze jednak, by spełniały one najwyższe wymagania BHP na stanowisku pracy oraz były wygodne i bezpieczne w użytkowaniu.

Jak dobrać do swoich stóp prawidłowy rozmiar obuwia medycznego?

Nie można też zapominać o istotności prawidłowego doboru rozmiaru obuwia medycznego. W Europie funkcjonują trzy typy oznaczania rozmiaru tego typu butów: numeracja metryczna, numeracja calowa angielska i numeracja sztychowa francuska. Poza zorientowaniem się w kwestii oznaczeń, w celu doboru prawidłowego rozmiaru obuwia, należy dokładnie zmierzyć swoją stopę. Trzeba przy tym pamiętać, że wieczorem stopy bywają spuchnięte – wówczas mogą być nieco większe niż rano.