kolczyki
5 października 2011

Kategoria:
Moda

Jak dobrać kolczyki?

Kolczyki są niewątpliwie jedną z największych ozdób kobiety. Są doskonałym uzupełnieniem każdej kobiecej kreacji – umiejętnie dobrane podkreślą nie tylko indywidualny styl kobiety, ale także nawet prostym rzeczom mogą nadać eleganckiego czy luźnego stylu.

Kolczyki mają też magiczną moc zmieniania proporcji twarzy – odpowiednio dopasowane potrafią zamaskować jej problematyczny kształt.

Kolczyki pełnią funkcję ozdobną tylko wtedy, gdy są właściwie dobrane do naszego owalu twarzy. Dlatego zanim kupisz kolejną parę, przeczytaj nasz krótki poradnik, jak dobrać kolczyki. Po pierwsze, przyjrzyj się dokładnie, jaki kształt ma Twoja twarz. Owalny? Szukaj kolczyków o zaostrzonych kształtach, które wydobędą Twoje rysy. Kwadratowa? Kolczyki w kształcie kół wysmuklą ją i uczynią ją subtelniejszą. Okrągła? Będziesz świetnie wyglądała w długich kolczykach. Trójkątna? Wepnij w uszy krótkie kolczyki, które optycznie poszerzą wąski podbródek.

Już wiesz, jak dobrać kolczyki do Twojego typu urody. Teraz pewnie zastanawiasz się, gdzie kupić kolczyki, które sprawią, że będziesz pięknie wyglądać. Miejsc, gdzie można kupić kolczyki jest coraz więcej – poczynając od sklepów dedykowanych tylko biżuterii, a na ulicznych straganach kończąc. Nawet firmy odzieżowe i kosmetyczne mają własne kolekcje kolczyków. Nie wspominając o licznych stronach internetowych, polskich i zagranicznych, które oferują kolczyki w tysiącach kształtów i kolorów. Wybór jest tak duży, że naprawdę coraz trudniej się zdecydować na tylko jedną parę. Czasem jest też tak, że po prostu nic Ci się nie podoba lub nie chcesz wyglądać jak 95% Twoich koleżanek. Rozwiązanie jest proste: zrób sama niepowtarzalne kolczyki! Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a jedyne ograniczenie to Twoja wyobraźnia.

Jak zrobić kolczyki? Musisz zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia pracy, czyli szczypce (okrągłe, płaskie i przecinaki) – to one pozwolą dowolnie kształtować oczka i wyginać druciki. Następna kwestia to materiały – sztyfty, koraliki, kryształki i kamienie szlachetne. Łącz i komponuj, co tylko chcesz! Możesz użyć także elementów drewnianych, kawałków materiału, plastiku, a nawet kapsli od butelek. Masz niczym nie ograniczone pole do popisu. Szczegółowe instrukcje techniczne, jak zrobić kolczyki, znajdziesz na stronach internetowych poświęconych tej tematyce. Tam możesz też znaleźć inspirujące pomysły.

Jeśli obawiasz się, że nie jesteś samorodnym talentem do wytwarzania biżuterii, a Twoje zdolności manualne i techniczne do tej pory ograniczały się do wbicia gwoździa w ścianę, nie przejmuj się. Możesz zapisać się na jeden z kursów, jak zrobić kolczyki. Tam dowiesz się, do czego służą poszczególne narzędzia, z jakich metali najłatwiej wytwarzać biżuterię i jakich błędów kompozycyjnych unikać. Dzięki nowo nabytym umiejętnościom nie będziesz już skazana na ofertę sieciowych sklepów i będziesz zawsze się wyróżniać.