23 lutego 2021

Kategoria:
Moda

Jak dobierać odzież do puszystej sylwetki?

Wiele pań zmagających się z nadwagą czy też otyłością wstydzi się swojej sylwetki. Nadprogramowe kilogramy sprawiają, że nie czują się kobieco, tracą pewność siebie, ale też chęć do dbania o wygląd. Przed dopasowaniem odzieży do puszystej sylwetki warto pamiętać, że każda kobieta może wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowo. Ważne jest jedynie odpowiednie skomponowanie stylizacji. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Zwróć uwagę na rozmiar

Przy doborze odzieży do puszystej sylwetki bardzo ważną rolę odgrywa rozmiar. Wybrane elementy garderoby nie powinny być ani za małe, ani za duże. Te pierwsze uwydatnią krągłości, z kolei zbyt obszerne dodadzą kilogramów. Wiele pań decyduje się jednak na stanowczo za duże ubrania. Często jest to spowodowane chęcią stworzenia luźnych, wygodnych, niekrępujących ruchów stylizacji. Warto jednak pamiętać, że o komforcie noszenia odzieży decyduje nie tylko rozmiar, ale przede wszystkim fason.

Jaki fason wybrać?

Kobiety puszyste podczas poszukiwania odpowiednich bluzek, spodni czy sukienek powinny zwrócić szczególną uwagę na krój i fason. Odpowiednio skrojone elementy skutecznie maskują mankamenty i uwydatniają pozytywne strony sylwetki. Mówiąc fason, mamy również na myśli kolorystykę. Wbrew pozorom, panie te nie powinny stawiać na gładką, pozbawioną deseni garderobę – wyjaśnia ekspert z Mest Fashion. Dodaje, że przekonanie, że ciekawe i odważne wzory są zarezerwowane tylko dla szczupłych, jest przereklamowane. Doskonale sprawdzą się paski, kropki i wszelkie inne wzory. Najlepszym wyborem będą oczywiście wersje pionowe – poziome mogą optycznie poszerzyć sylwetkę. Co więcej, pasy nie muszą być cienkie – mogą być również grube czy kolorowe.

Czy kolorystyka ma znaczenie?

Mylnym przekonaniem panującym wśród kobiet noszących rozmiar plus size jest również twierdzenie, że powinny ubierać się na czarno. Wiele osób uważa, że barwa ta skutecznie wyszczupla i w każdej będzie się źle wyglądało. Oczywiście jest to dobry element stylizacji, jednak warto urozmaicić go kolorowymi dodatkami – marynarką, butami czy też torebką. Warto pamiętać, że ciemne odcienie nie są jedynymi. W przypadku puszystych sylwetek doskonałym rozwiązaniem są także stylizacje w jednym odcieniu, najlepiej w ulubionej tonacji. Pozwalają one bowiem skutecznie wydłużyć, a w konsekwencji i wysmuklić ciało. Warto jednak zrezygnować z neonowych odcieni i postawić na intensywne barwy czy też kolory ziemi. Doskonale sprawdzą się czerwień i wszystkie jej odcienie, grafit, amarant, ale też nieco spokojniejsze beże, brązy czy stonowane zielenie.