3 czerwca 2022

Kategoria:
Moda

Jak dbać o ubrania, by cieszyć się nimi jak najdłużej?

Każdy z nas chce, by jego ubrania jak najdłużej wyglądały jak nowe. Nie chcemy wydawać niepotrzebnie pieniędzy ani rozstawać się z ulubionymi elementami garderoby. Zakładając je, chcemy ciągle czuć się komfortowo i wyglądać efektownie, jak świeżo po zakupie. Zadbane ubrania możemy także sprzedać innej osobie, zasilić przez to swój budżet i zadbać o środowisko, a pieniądze wykorzystać na inny cel.

Metka to podstawa

Najważniejsze informacje o pielęgnacji danego ubrania znajdziemy na wszytej metce. Warto zapoznać się z oznaczeniami, by wiedzieć, co robić, by nie zniszczyć danej rzeczy. Pamiętajmy, że nie wszystkie możemy prać w pralce, w temperaturze powyżej 30 stopni, czy suszyć w suszarce bębnowej. Bardzo ważne są także informacje dotyczące prasowania. Oprócz wytycznych zawartych na metce jest jednak kilka zasad, do których warto się stosować. Jedną z nich jest segregowanie prania. Sortując je na jasne i ciemne zapobiegniemy zafarbowaniu. Ponadto nasze białe ubrania dłużej zachowają swój kolor. Któż z nas chce mieć poszarzałe, eleganckie koszule? Do zachowania koloru, warto też użyć specjalnie przeznaczonych do tego środków. Biel materiału możemy użyć także naturalnych sposobów, takich jak dodanie do prania sody oczyszczonej, czy aspiryny. Warto także przed włożeniem ubrań do pralki, wywinąć ubrania na lewą stronę. Zadbajmy także o to, by plamy wywabiać na bieżąco. O wiele łatwiej się ich pozbyć, gdy są świeże. Zwróćmy też uwagę, by delikatną bieliznę prać w oddzielnych, przeznaczonych workach. Uważajmy zwłaszcza na koronki, które bardzo łatwo uszkodzić. Ważnym elementem są także usztywnienia biustonoszy, które mogą się odkształcić i być tak naprawdę do wyrzucenia. Nikt z nas nie chce stracić w taki sposób swojej ulubionej bielizny. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest suszenie. Nie róbmy tego na kaloryferze! Dlaczego? Może to powodować zniszczenia i odgniecenia. Zwłaszcza dotyczy to jeansowych spodni. Starajmy się suszyć ubrania rozwieszone na suszarce i przechowywać ja na wieszakach. Ubrania złożone trzeba częściej prasować, a to nie służy ich żywotności. Nawet zwykły t shirt damski warto zamiast składać na półkę, umieścić na wieszaku i wyeksponować w swojej szafie.

T-shirt-damski-od-Answear

T-shirty z nadrukiem to Twoja zmora?

Kaszmir, jedwab, wełna. To jedne z najtrudniejszych materiałów, jeśli chodzi o pranie i zachowanie ich w swojej świetności jak najdłużej. Jednym z trudniejszych elementów są paradoksalnie także T-shirty z nadrukiem. By nie zaczął odłazić, warto zastosować do prania nawet niższą temperaturę niż na metce, a jeśli to możliwe, prać je ręcznie, oczywiście odwrócone na lewą stronę. Nie warto się zrażać. T-shirty z ciekawym nadrukiem mogą być ciekawym sposobem na wyrażenie siebie. Przykłady bardzo stylowych modeli znajdziecie na https://answear.com/k/on/odziez/t-shirty-i-polo.

T-shirt dla mężczyzn na lato

Ubranie to coś więcej niż kawałek materiału

Nasz sposób ubierania wiele o nas mówi. To nie tylko coś, co nas okrywa i sprawia, że nie jest nam zimno. Są one wskazówką, informującą o naszej osobowości. Wybrana przez nas stylizacja może pomóc lub zaszkodzić w nawiązaniu relacji, wzbudzeniu zaufania, czy przekonaniu do swoich racji. Nie bez powodu na spotkania biznesowe, czy rozmowę o pracę zakładamy marynarkę i koszulę, a nie dresy. Nawet kolory czy fasony mogą być źródłem informacji o naszych cechach temperamentu. Schludne, zadbane i mądrze dobrane ubrania, są ważniejsze niż się nam wydaje. Bardzo ciekawe i przydatne pomysły dotyczące dbania o garderobę, jak i tworzenia nietuzinkowych stylizacji możemy znaleźć między innymi na stronie https://wielkopolskamiss.pl/. Polecam.