czyszczenie skórzanej torebki
29 grudnia 2021

Kategoria:
Moda

Jak dbać o galanterię skórzaną?

Galanteria skórzana to artykuły, które cieszą się wyjątkową popularnością wśród miłośników pięknych, a jednocześnie funkcjonalnych dodatków. Trudno wszak wyobrazić sobie wyjście do pracy lub sklepu bez wygodnej torebki czy portfela. Skóra jest jednak materiałem, który z czasem może się niszczyć. Aby zachować ją w idealnym stanie, warto poświęcić nieco uwagi na jej odpowiednią pielęgnację. Jak dbać o galanterię skórzaną? Odpowiadamy.

Regularna pielęgnacja galanterii skórzanej

Naturalna skóra w każdym wydaniu prezentuje się pięknie i estetycznie. I choć dodatki z tego materiału są trwałe i wytrzymałe, a także mogą służyć przez wiele długich lat, z czasem mogą one ulegać zniszczeniom, takim jak przetarcia, kruszenie się czy odbarwienia. Tak jak wszystkie inne akcesoria, mogą się też one zwyczajnie brudzić od kurzu i innych zanieczyszczeń.

Regularna pielęgnacja galanterii skórzanej pozwoli zachować jej walory estetyczne oraz atrakcyjny wygląd przez bardzo długi czas. Sprawi to, że nawet intensywne, codzienne użytkowanie Twojej ulubionej torebki czy portfela nie pozostawi na nich żadnego śladu. Wówczas skóra będzie niezmiennie miękka i piękna, a jej kolor intensywny, jak w dniu zakupu.

Jak dobrać środki do pielęgnacji skóry?

Na rynku istnieje wiele specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia elementów galanterii skórzanej. Mogą one występować w formie płynów, pianek, olei czy nawilżanych chusteczek. Bardzo istotne jest jednak, by przed użyciem preparatu wypróbować go jedynie na niewielkiej powierzchni skóry w niewidocznym miejscu torebki, plecaka czy portfela. Dzięki temu upewnisz się, że wybrany specyfik nie zniszczy Twoich dodatków, tylko zapewni im optymalną pielęgnację.

Profesjonalne zakłady produkujące skórzane dodatki, takie jak Stefania pomogą Ci w doborze odpowiednich metod czyszczących, które nie tylko nie uszkodzą naturalnej skóry, ale też zapobiegną jej niszczeniu. Intensywne zabrudzenia mogłyby bowiem doprowadzić do powstania niezmywalnych i nieestetycznych plam. Doskonałym zabezpieczeniem przeciwko zabrudzeniom czy wilgoci może stanowić także natłuszczanie oraz regularna impregnacja skórzanej galanterii.

W jaki sposób przechowywać skórzane dodatki?

Jeśli nie chcesz, aby Twoje skórzane dodatki, których akurat nie używasz, niszczyły się i kurzyły w szafie, zadbaj również o odpowiedni sposób ich przechowywania. W tym celu najlepiej sprawdzą się delikatne lniane woreczki. Dzięki temu po wyjęciu ich nawet po długim czasie będą prezentować się wspaniale, a jednocześnie nie utracą walorów użytkowych – skóra pozostanie w świetnym stanie.