6 września 2017

Kategoria:
Moda

Glany jako praktyczne obuwie dla dziecka
5 (100%) / 1 głosów

Glany jako praktyczne obuwie dla dziecka

Kojarzone niegdyś głównie z przedstawicielami rozmaitych subkultur, dzisiaj glany nieraz wchodzą w skład najmodniejszych stylizacji, a zestawić je można nawet z krawatem albo zwiewną sukienką. Coraz częściej widywane są także w charakterze obuwia dziecięcego – i nie jest to bynajmniej tylko sezonowa fanaberia. Glany dla dziecka mogą się bowiem okazać wysoce praktycznym nabytkiem.

Jedną z największych zalet tego rodzaju butów jest ich ponadprzeciętna trwałość. Wykonane z dobrej jakości grubej skóry albo skóry ekologicznej tak naprawdę dopiero po wielu latach intensywnego użytkowania potrafią się znosić na tyle, by chodzenie w nich stało się problematyczne. Drobne pęknięcia czy zarysowania na powierzchni buta nie tylko nie wpływają w żaden sposób na komfort chodzenia, ale wręcz dodają glanom swoistego uroku i charakteru.

Niektórzy rodzice mogliby w tym momencie zapytać: „no dobrze, ale co z tego, że glany są tak wytrzymałe, skoro stopa dziecka wciąż rośnie i trzeba będzie kupić nowe, zanim te właściwie zdążą się zużyć?”. Otóż może mieć to niebagatelne znaczenie w zestawieniu z faktem, że glany z powodzeniem da się nosić również wtedy, gdy są nawet o półtora numeru za duże. Sekret tkwi w konstrukcji tego typu obuwia oraz stabilnym wiązaniu wokół kostki. Glany dla dziecka rzeczywiście więc można kupić „na wyrost”, a dzięki wyjątkowej trwałości posłużą dziecku o wiele dłużej niż jakikolwiek inny rodzaj butów.

Ochrona stóp

Wspomniane sznurowanie oraz konstrukcja stanowią jednak przede wszystkim o nieprzeciętnej wygodzie noszenia glanów. Zabezpieczą też drobne, wrażliwe stopy dziecka przed różnego typu urazami czy nawet zwichnięciami albo skręceniem kostki. Nie bez powodu pierwotnie noszono je głównie na koncerty ciężkiej muzyki, gdzie pozwalały nie zwracać absolutnie żadnej uwagi na ewentualne bycie podeptanym przez tłumy.

Gruba podeszwa oraz wierzchnia warstwa doskonale chronią również przed chłodem i deszczem. Glany są w stanie zastąpić kalosze, świetnie sprawdzą się także w roli obuwia zimowego.

Wystarczy tylko włożyć je na grubsze skarpetki, o ile same buty nie są ocieplane – mówi dystrybutor obuwia marki Steel.A występują również w takim  wariancie – dodaje.

Dzięki głęboko żłobionej gumowej podeszwie niestraszny dziecku będzie nie tylko chłód podłoża, ale też ryzyko poślizgnięcia się na zamarzniętej powierzchni.

Wachlarz możliwości

Konieczność sznurowania glanów pomoże nabrać wprawy w wykonywaniu tej czynności. A co, jeśli dziecko jeszcze w ogóle nie opanowało tej sztuki? Wystarczy, że poszukamy butów w opcji zapinanej na suwak – w dziecięcej rozmiarówce to dość często spotykane rozwiązanie. Dostępnych jest także wiele wzorów i kolorów, spośród których na pewno znajdziemy coś, co spodoba się i nam, i naszemu dziecku.