9 lutego 2020

Kategoria:
Moda

Elementy ubioru niemowlęcego

Młodzi rodzice kompletując wyprawkę dla swojego małego dziecka bardzo często mają z tym problemy, nie wiedząc, jakie elementy ubioru są naprawdę niezbędne dla niemowlaka. W przypadku pojawienia się na świecie pierwszego dziecka, problemem dla wielu rodziców jest już nawet samo nazewnictwo poszczególnych elementów garderoby niemowlaka. W naszym artykule postaramy się dać młodym rodzicom małą ściągę dotyczącą elementów ubioru dla maluszków. Nasz tekst będzie w formie poradnika z wyszczególnionymi poszczególnymi ubrankami. Zachęcamy do jego lektury i mamy nadzieję, że okaże się dla Was naprawdę istotną pomocą.

W naszym artykule staramy się dokładnie opisywać, czym się kierować wybierając poszczególne rodzaje i elementy garderoby dla niemowlaka oraz czym się one tak naprawdę od siebie różnią.

Body dla niemowlaków

Body to podstawowy i najbardziej uniwersalny rodzaj ubranka dla niemowląt. Jest to tak naprawdę rodzaj bielizny dla niemowląt, w formie malutkiego kombinezonu. Body są zawsze bez nogawek, ale za to mogą być z krótkim lub z długim rękawem. Dziecięce body zakłada się bezpośrednio na gołe ciało niemowlaka. Dobrze dobrane body dla naszej wygody powinny mieć zapięcie w kroku, które ułatwi rodzicowi zmianę pieluszki, oraz zapięcie przy dekolcie, które umożliwi łatwe ubranie dziecka. Istnieją także modele bodów, które dobrze się sprawdzają dla naprawdę niedoświadczonych rodziców. Zapięcie w nich jest bowiem na całej długości, dzięki czemu ubranie dziecka jest jeszcze prostsze.

Wybierając body, tak samo z resztą jak inne elementy ubioru swojego dziecka, na pewno warto jest także zwrócić uwagę na ich wygląd i na umieszczone na nich wzory. Małe dzieci dobrze się prezentują przede wszystkim w ubrankach, które są bardzo kolorowe. Idealne na pewno będą tez ubrania dla dzieci z postaciami z bajek.

Śpiochy dla niemowląt

Bardzo istotnym elementem garderoby dla niemowlaka będą również śpiochy niemowlęce. Można powiedzieć, że jest to trochę przeciwieństwo bodów, ponieważ śpiochy nie posiadają rękawków, za to mają nogawki,  i to pełne z zakrytymi nóżkami. Śpioszki powinno się zakładać dziecku, które ma już na sobie body lub inny rodzaj bielizny.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z ubraniami dla dzieci Barline.eu:

Ważną kwestią podczas zakupu śpioszków dla dziecka jest to, żeby wybierać takie, które mają zapięcie w kroku. Bez niego, jeżeli będzie się miało potrzebę przewinięcia dziecka, zanim to uczynimy będziemy musieli zdjąć śpioszki, co na pewno nie ułatwi nam zadania. W naszym sklepie internetowym oferujemy bardzo dużo rodzajów ubranek dla niemowląt. Większość z nich ma na sobie postacie z bajek, przede wszystkim z kochanymi przez wszystkie dzieci postaciami z bajek Disneya i z bajek z kanału Nickelodeon.

Pajacyki niemowlęce

Bardziej rozbudowaną formą śpioszków dla dzieci są tzw. pajacyki niemowlęce. One także mają długie nogawki z zakrytymi stópkami, ale oprócz tego mają również długi rękaw, dzięki któremu dziecko ma po prostu zapewnione więcej ciepła. Pajacyki także nakłada się na body, ale można je również nałożyć na gołe ciałko. Ważne jest to, żeby kupując pajacyki wybierać takie, które są rozpinane na całej długości,  co znacznie ułatwia ubieranie dziecka. Na pewno trzeba się natomiast wystrzegać pajacyków z zapięciem na pleckach, które po prostu jest trudne do zakładania i może być bardzo niewygodne dla malucha. Tu również dobrze się sprawdzą ubranka w kolorowej, ciekawej kolorystyce, m.in. odzież niemowlęca Disney.

Kaftaniki niemowlęce

Kompletując wyprawkę dla swojego dziecka warto jest również pomyśleć o tym, żeby umieścić w niej tzw. kaftaniki niemowlęce, czyli rozpinane koszulki niemowlęce, które dobrze się sprawdzają np. jako bluzy czy sweterki dla niemowlaka w chłodniejsze dni. Można je nakładać dziecku zarówno jako okrycie wierzchnie na założone wcześniej śpioszki, jak i na gołe ciało.

Buty niechodki

Warto jest również kupić niemowlakowi tzw. niechodki, czyli pierwsze buciki dla niemowlaka, w których jednak nie będzie jeszcze próbował chodzić. Takie butki mają za zadanie przyzwyczaić dziecko do noszenia obuwia.

Oprócz wskazanych wyżej elementów ubioru dla niemowląt istnieje oczywiście także znacznie więcej innych rzeczy, które są takie same lub podobne, jak dla nieco większych dzieci. Można więc swojemu małemu jeszcze dziecku kupić także np. bluzy, spodenki, sukieneczki czy kurteczki. Te elementy, które są wskazane, są jednak podstawą ubioru najmłodszych dzieci. Do innych ubranek dziecko musi trochę dorosnąć.