buty
1 lipca 2018

Kategoria:
Moda

Eleganckie obuwie, czyli idealny prezent dla niego

Piękne, solidne obuwie to coś, co doceni każdy elegancki mężczyzna. To nie prawda, że tylko kobiety szaleją za butami! Jeśli nasz partner lub bawić się modą i przywiązuje dużą wagę do swojego ubioru, zaszalejmy i na urodziny lub rocznice kupmy mu parę wymarzonych butów. To fantastyczny prezent dla każdego miłośnika mody. Jakie buty dla niego najlepiej wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przekonaj się, czytając nasz artykuł.

Styl zaczyna się od butów

Każdy, kto choć trochę interesuje się modą, wie, jak ważnym elementem dobrej stylizacji jest odpowiednio dobrane obuwie. Buty są mocnym akcentem, który sprawia, że cały strój nabiera charakteru. Może to dlatego wiele kobiet uważa, że butów nigdy dość i ledwo mieści wszystkie swoje ulubione pary w garderobie. Panowie zwykle mają butów nieco mniej, tymczasem dla ich wyglądu odpowiednie obuwie ma również duże znaczenie. To po pięknych, solidnych butach można od razu poznać mężczyznę z klasą. Dlatego coraz większa grupa mężczyzn interesujących się modą przykłada tak dużą wagę do obuwia. To jeden z najważniejszych elementów świadomego budowania swojego stylu.

Niezbędne klasyki

Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie pięć podstawowych par butów. Po pierwsze, każdemu eleganckiemu mężczyźnie potrzebne będą klasyczne oksfordy. Najczęściej nosi się takie buty w kolorze czarnym, bo pasują one do garniturów w kolorze czarnym, granatowym i grafitowym. Takie obuwie sprawdza się w każdej oficjalnej sytuacji. Powinno być wygodne, dobrze wykonane, stylowe ale nie rzucające się w oczy. Kolejnym typem obuwia niezbędnym każdemu mężczyźnie są brogsy. To buty nieco bardziej ekstrawaganckie, zdobione ażurowymi wzorami. Pasują do nieco mniej zobowiązujących strojów, ale świetnie wyglądają też z garniturem. Kolor jasnobrązowy lub koniakowy sprawdzi się tu najlepiej. Trzecim typem obuwia są Loafersy lub mokasyny – to buty na cieplejsze dni, które można łączyć zarówno z szortami, jak i letnim garniturem. Najpopularniejsze są zamszowe. Czwartym podstawowym typem obuwia w męskiej szafie są wiązane trzewiki na zimę – czarne lub ciemnobrązowe. Do garnituru i do jeansów. Zestawu dopełniają buty sportowe – trampki lub snakersy – czyli coś, co chcemy włożyć, kiedy mamy ochotę czuć się i wyglądać swobodnie. Wszystkie podstawowe typy obuwia dla mężczyzn znajdziemy w ofercie firmy Scarpe-Esclusive Piotr Kudłacik. Jeśli w szafie naszego mężczyzny brakuje jednego z tych pięciu podstawowych typów butów, to możemy być pełni, że taki prezent go ucieszy i będzie długo z niego korzystał.