zegarek
5 kwietnia 2018

Kategoria:
Moda

Drewniany zegarek – stylowy i elegancki

Do czego wykorzystuje się drewno? Większość z pewnością odpowie, że do produkcji mebli, inni mogą wskazać również wiele innych zastosowań tego surowca, między innymi wytwarzanie elementów konstrukcyjnych domów, pojazdów bądź broni. Jak się okazuje zastosowanie drewna może być dużo szersze, bowiem świetnie nadaje się ono do produkcji elementów stylizacji. Na przykład ręcznych zegarków.

Drewniany zegarek na każdą rękę

Niezaprzeczalnym atutem drewna jest jego przyjemny dla oka wygląd. Trudno byłoby znaleźć osobę, której nie podoba się jego naturalne usłojenie oraz ciepły koloryt. To dlatego tak dobrze nadaje się jako materiał do produkcji zegarków – każdy egzemplarz zachwyca swoim wyglądem.

– Szczególną właściwością drewna jest fakt, że rysunek słojów w każdym kawałku materiału jest inny – mówi przedstawiciel marki Woodison,  specjalizującej się w produkcji zegarków i innych dodatków do garderoby z drewna – To z kolei sprawia, że każdy wykonany z tego tworzywa zegarek również jest jedynym w swoim rodzaju, niepowtarzalnym dziełem sztuki. Cechę tę szczególnie cenią sobie osoby o silnej osobowości, która pragną się wyróżnić spośród tłumu.

Jednocześnie drewno to tworzywo bardzo uniwersalne, doskonale komponujące się z innymi materiałami i wpisujące się w różnorodne trendy. Dlatego zegarki z drewna mogą być z powodzeniem noszone do praktycznie każdego rodzaju stylizacji – zarówno do garnituru, jak i do luźnego ubrania sportowego. Wszystko zależy od tego, jaki model zegarka wybierzemy, a także od gatunku drzewa. Do produkcji zegarków wykorzystuje się bowiem zarówno rodzime rośliny, np. klasyczną, jasną sosnę, jaki gatunki bardziej egzotyczne, jak np. słynący ze swego szlachetnego kolorytu heban czy zebrano.

Dlaczego warto wybrać zegarek drewniany?

Inne istotne zalety zegarków drewnianych to przede wszystkim ich naturalność, wysoka wytrzymałość oraz przyjazność dla ciała. Drewno jest materiałem w 100% nadającym się do recyclingu, jego pozyskanie nie obciąża środowiska naturalnego. Pod względem wytrzymałości nie ustępuje ono innym tworzywom, wykorzystywanym w produkcji zegarków, dobrze przygotowane znakomicie radzi sobie ze zmianami temperatury czy wilgocią, chroniąc wrażliwy mechanizm. Jednocześnie jest ono na tyle delikatne, że nie podrażnia skóry i nie nasiąka zapachami, nawet przy częstym, długotrwałym noszeniu, jak to często bywa w przypadku zegarków z paskami wykonanych z plastiku bądź skóry.

Ile to kosztuje?

Przy wszystkich swoich zaletach, zegarki drewniane nie są zbyt kosztowne – w zależności od modelu oraz gatunku drewna ceny wynoszą od około 300 do 1000 złotych, a więc tyle co w przypadku zegarków wykonywanych z tradycyjnych surowców.