upinanie włosów panny młodej
6 czerwca 2022

Kategoria:
Moda

Dodatki ślubne dla Panny Młodej. Przegląd rozwiązań

Ślub wraz z następującym po nim weselem to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Ceremonii zaślubin towarzyszą silne emocje, gdyż panna młoda i pan młody zaczynają w tym momencie nowy rozdział w swoim życiu. Od tej chwili wszystko się zmienia. Więzy małżeńskie trwale ich ze sobą łączą, dzięki czemu wszystko staje się wspólne. Ze względu na podniosły charakter tej uroczystości jej oprawa musi być wyjątkowa i elegancka. Podczas ślubu i wesela zrobionych zostanie mnóstwo zdjęć, które trafią do rodzinnych albumów, dlatego warto zadbać o każdy szczegół. Najważniejszy jest oczywiście wygląd panny młodej i pana młodego.

Jak powinna być ubrana panna młoda?

O tym, jak powinna być ubrana pana młoda, powstało wiele przesądów. Według nich musi mieć ona na sobie: coś białego, coś pożyczonego, coś niebieskiego, coś nowego oraz coś starego. Każdy z tych elementów ma zapewnić powodzenie w miłości oraz dostatek i szczęście w przyszłym wspólnym życiu małżonków. Wybór sukien ślubnych jest w dzisiejszych czasach bardzo bogaty, dlatego każda kobieta szykująca się do ślubu z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Suknia ślubna powinna być elegancka, ale nie wyzywająca czy zanadto odważna. Oprócz samej sukni panna młoda musi mieć także inne dodatki ślubne takie jak: buty, welon, wianek, biżuterię i bukiet. Odpowiednie dopasowanie ich do kreacji sprawi, że stworzą wraz z nią spójną całość, która zachwyci wszystkich gości.

Jakie dodatki ślubne warto wybrać?

Wybór dodatków ślubnych, których produkcją zajmuje się m.in. firma Margot z Lublina, jest ogromny. Panny młode mogą wybierać spośród różnorodnych ozdób i dekoracji, które dodadzą stylizacji ślubnej uroku i oryginalności. Dzięki nim będzie się ona w ten wyjątkowy dzień prezentować olśniewająco. A jakie dodatki mamy na myśli? Oto lista najpopularniejszych ozdób przeznaczonych dla panien młodych:

1. Stroiki ślubne
Stroiki ślubne mogą być pięknym urozmaiceniem i ozdobą fryzury panny młodej. Te dekoracje zakłada się na głowę. Każda z nich umieszczona jest na wygodnej do założenia spince lub grzebieniu. Ozdobne aplikacje mogą być stworzone ze sztucznych kwiatów, koronek, tiulu, perełek i kryształków. Niektóre modele są zaprojektowane z myślą o naturalnych stylizacjach w stylu boho – są to najczęściej kompozycje wykonane ze sztucznych kwiatów w kolorze białym. Taki dodatek na głowie doda pannie młodej dziewczęcego uroku. Inne stroiki ślubne są wykonane z kryształków i pereł, dzięki czemu mają biżuteryjny charakter. Tego typu stroiki idealnie pasują do eleganckich sukien ślubnych.

2. Gałązki ślubne
Gałązki ślubne to wspaniały dodatek, który może być wykorzystany na kilka sposobów. Można je założyć w formie wianka, opleść nimi kok albo wpleść je w rozpuszczone włosy. To ozdoba dająca wiele możliwości stylizacyjnych, dlatego będzie doskonałą propozycją dla kreatywnych kobiet. Wyróżniają się ażurową budową i subtelnym wdziękiem. Wykonane są z drobnych elementów (perełki, kryształki, sztuczne kwiaty czy wstążki), które tworzą delikatne i bardzo kobiece kompozycje.

3. Szpilki do włosów
Szpilki do włosów to tradycyjne ozdoby, które są bardzo efektowne i łatwe do założenia. Wystarczy wpiąć je w wybrane miejsce na głowie, aby fryzura zyskała olśniewający urok. Duży wybór różnorodnych wzorów wykonanych ze sztucznych kwiatów, perełek i kryształków umożliwia zakupienie szpilki, która będzie najlepiej dopasowana do reszty stroju.