26 marca 2019

Kategoria:
Moda

Dobre z natury. Zalety mebli drewnianych

Meble drewniane to klasyka od wieków ujmująca pięknem i trwałością. Wyroby drewniane zostały w ostatnim czasie wyparte przez meble z płyt wiórowych. Są tańsze i lżejsze, ale przez to nietrwałe i szybko tracą blask, zarazem przestają być ozdobą. Meble dobre z natury – z bukowego, sosnowego czy jesionowego drewna stały się synonimem jakości i prestiżu, dzięki swoim walorom i mniejszej popularności.

Producenci mebli drewnianych oferują meble z kolekcji lub wykonują meble na zamówienie. To świetne rozwiązanie, jeśli komuś zależy na unikatowym wystroju wnętrz. Meble pod wymiar mogą być wykonane do kuchni, sypialni, domowych barów (regał z kolekcją win) czy salonów. Indywidualny projekt pozwala spełnić marzenia – przekonuje ekspert z firmy Rakdrew.

Meble z drewna – ponadczasowość

Czy pamiętasz wizytę w muzeach i wrażenie, jakie robią wielkie, pięknie zdobione szafy? A może pamiętasz ramy wielkich łóżek, gładkie i majestatyczne. Meble te przetrwały wiele wieków i zachowały swój urok i funkcjonalność. Oczywiście drewniany materiał nie narzuca zamówienia mebli w stylu Ludwika XVI. Współcześnie masz szeroki wybór mebli z drewna. Jedni cenią kolor i fakturę drewna, wybierają czesane i woskowane fronty kuchenne czy blaty stołów. Inni wybierają drewno ze względu na praktyczność i trwałość materiału. Decydują się na meble pokryte kolorowym lakierem. W jednym i drugim przypadku zyskujesz pewność, że meble staną się stałym elementem Twojego domu, nie zestarzeją się i będą Ci służyć przez całe życie.

Łatwość utrzymania i impregnacji drewna

Istnieje wiele metod impregnacji drewna. Każda sprawia, że mebel jest trwały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Jeśli cenisz naturalny kolor mebli, wystarczy, że je zawoskujesz. Kolor wosku sprawi, że możesz uzyskać efekt nieco rozjaśniony od naturalnego lub przeciwnie. Zależy, którą opcję wybierzesz. Drewniane blaty impregnuje się również specjalnym olejem, który po wypolerowaniu nadaje powierzchni zniewalający połysk. Inna metoda zabezpieczenia to lakierowanie. Może być bezbarwne, które zachowuje naturalny kolor drewna. Może być także kolorowe – śnieżnobiałe, czarne czy czerwone. Od koloru do wyboru. Lakierowane powierzchnie są łatwe w utrzymaniu. Meble drewniane można odnawiać i przerabiać. Jest to wielka przewaga takich mebli nad tymi z płyt wiórowych. Drewnianą powierzchnię wystarczy zdjąć za pomocą papieru ściernego i ponownie pokryć warstwą ochronną, tym razem np. w innym kolorze.

Zaletami mebli drewnianych jest ich piękno, naturalność i trwałość. Z takim wyposażeniem domu zawsze będziesz sprawiał przed gośćmi wrażenie osoby solidnej i stawiającej na jakość. Drewniane meble są bezpieczne i trwałe. Są inwestycją, która sprawi, że będziesz spokojny o wystrój wnętrz, który zawsze będzie uprzyjemniał czas domownikom i ich gościom.