biustonosz
3 października 2011

Kategoria:
Moda

Dobór biustonosza

Biustonosz, chociaż zazwyczaj jest ukryty pod ubraniem, to jeden z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Dobrze dobrany stanik to gwarancja pięknie wyglądającego i jędrnego biustu przez całe życie kobiety. Jak pokazują statystyki, Polki nie wykazują się choćby minimalną wiedzą, jak dobrać biustonosz – aż 95% (sic!) nosi źle dopasowany stanik.

Na efekty braku wiedzy, jak dobrać stanik i w konsekwencji noszenia źle dobranej bielizny nie trzeba długo czekać – nieestetyczne wałeczki w okolicach pach, zdeformowane piersi i wiotka skóra na dekolcie to tylko niektóre z nich. Jeśli nie chcecie dołączyć do grona kobiet borykających się z tymi problemami, lepiej przeczytajcie ten tekst.

Większość z Was żyje w przekonaniu, że rozmiar miseczek zaczyna się od A, a kończy na F. Tymczasem rzeczywiście: rozmiary dostępnych miseczek zaczynają się od A, ale kończą znacznie dalej – na literze R. To nie Wasza wina, że tego nie wiecie. Przecież jesteście w tym utwierdzane przez popularne marki bieliźniarskie (chcące uchodzić za ekspertów w dziedzinie produkcji damskiej bielizny) oraz odzieżowe sklepy sieciowe, które mają w swojej ofercie bieliznę. Większość tych firm nie dba zbytnio o edukację w zakresie prawidłowego doboru stanika, zależy im na sprzedaniu jak największej ich ilości przy jak najniższych kosztach produkcji. Dlatego ujednolicają i redukują liczbę rozmiarów – tak, aby zawsze któryś ze staników z ich oferty mniej więcej na Was pasował. Jeśli naprawdę chcecie się dowiedzieć, jak dobrać rozmiar stanika, nie idźcie do popularnego sklepu bieliźniarskiego.

No właśnie… Jak dobrać rozmiar stanika? Jakie wymiary są nam potrzebne, żeby dowiedzieć się, jak dobrać biustonosz? No i co z nimi zrobić, kiedy już się zmierzymy? Odjąć, dodać, podzielić, pomnożyć? Na szczęście do określenia rozmiaru miseczki nie potrzebujemy zaawansowanych działań matematycznych. Wystarczy bowiem zmierzyć obwód pod biustem (oznaczmy go sobie jako x) oraz obwód biustu w najszerszym miejscu (oznaczmy jako y). Wynik powstały po odjęciu x od y (y – x) to właśnie rozmiar naszej miseczki. Powstały wynik zaskoczy niejedną z nas, bowiem nawet kobieta o sporych piersiach może mieć miseczkę A – jeśli okaże się, że różnica między x a y wynosi 10 – 11 cm. Jeśli jednak nie ufasz sama sobie lub wykonanie tych obliczeń Cię przerasta, nie przejmuj się. Zawsze możesz poprosić profesjonalną brafitterkę o pomoc – ona na pewno powie Ci, jak dobrać stanik.

Pomoc brafitterki będzie nieoceniona zwłaszcza wtedy, gdy masz nietypowe wymiary (jesteś bardzo szczupła lub masz nadwagę) i naprawdę trudno Ci się uporać z problemem, jak dopasować biustonosz. Dobrze dobrany przez brafitterkę stanik podkreśli Twoje atuty, ale nie będzie sprawiał dyskomfortu podczas noszenia (bólu, ucisku).

Większość z Was pewnie jest przekonana, że dopasowanie stanika przez brafitterkę musi sporo kosztować. To nieprawda – koszty są podobne do kupna stanika w jednym z popularnych sklepów bieliźniarskich. Ponadto wiedza, jak dobrać biustonosz, pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy w przyszłości (na drogie kremy i zabiegi liftingujące) i zyskać pewność, że możemy z dumą nosić odsłonięty dekolt.