6 marca 2021

Kategoria:
Moda

Dlaczego warto zamówić garnitur na miarę?

Garnitur to ważny element męskiej garderoby. Wielu uważa, że w dobrze skrojonym modelu każdy mężczyzna prezentuje się doskonale. Jest to ważne – odpowiedni rozmiar, właściwa długość i prawidłowo dobrany kolor dodają elegancji, ale też sprawiają, że właściciel prezentuje się estetycznie i z klasą. Dlaczego warto zamówić garnitur na miarę? I dla kogo ta opcja jest przeznaczona? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto zamówić garnitur na miarę?

Garnitur szyty na miarę jest idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika. Umożliwia on nie tylko odpowiednie dopasowanie stylizacji w zakresie kroju, ale też kolorystyki. Z opcji tej korzystają najczęściej mężczyźni, którzy chcą podkreślić swój unikalny styl i elegancję. Bez dwóch zdań odzież szyta na indywidualne zlecenie skutecznie podkreśla atuty sylwetki i kryje jej mankamenty. Garnitur na miarę dużo lepiej pasuje niż po poprawkach naniesionych przez krawcową. Jest to najlepsze rozwiązanie dla mężczyzn o specyficznej budowie ciała. Szczupli i wysocy, ale też niscy, puszyści panowie mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu w popularnych sieciówkach.

Nanoszenie zmian na gotowe produkty nie jest łatwe. Musi być wykonywane przez doświadczone osoby. W przeciwnym razie personalizacja może zakończyć się źle, a ostateczny krój będzie dalece odbiegał od oczekiwanego. O ile skrócenie długości rękawów czy nogawek jest możliwe, o tyle ich wydłużenie już nie. Z tego też względu z opcji tej nie mogą skorzystać wysocy panowie, dla których standardowa rozmiarówka jest za krótka.

Idealne dopasowanie stylizacji zapewnia również pełen komfort i wygodę użytkowania w każdej sytuacji – bez względu na to, czy jest on użytkowany w pracy, czy też podczas ważnych wydarzeń takich jak ślub.

Kto powinien zdecydować się na garnitur szyty na miarę?

Garnitur szyty na miarę jest najczęściej wybierany przez mężczyzn, którzy stawiają na eleganckie i luksusowe rozwiązania. Drugą grupą odbiorców są panowie niemogący znaleźć w dostępnej standardowej ofercie modelu, który doskonale na nich leży. Właściwe dopasowanie tego typu stylizacji jest niezwykle ważne. Całość nie powinna się marszczyć, rękawy nie powinny być zbyt długie i szerokie, a nogawki powinny delikatnie opadać na obuwie – wyjaśnia ekspert ze sklepu Nie tylko dla Dżentelmenów. Dodaje, że problem ten dotyczy wielu tzw. niesymetrycznych mężczyzn. Na opcję tą powinni zdecydować się także panowie, którzy mają asymetryczne kończyny – tj. jedną krótszą rękę czy nogę. Dzięki tak skrojonej odzieży mogą się oni bowiem czuć komfortowo i elegancko.