20 czerwca 2017

Kategoria:
Moda

Dlaczego warto nosić rajstopy

Rajstopy to kontrowersyjna część garderoby – niektóre kobiety je kochają, podczas gdy inne starają się unikać ich noszenia. Zupełnie niesłusznie, ponieważ noszenie rajstop niesie ze sobą liczne korzyści. Oto dlaczego warto nosić rajstopy.

Dla zdrowia

Odkąd jakiś czas temu w kobiecej prasie zaczęły pojawiać się opinie stylistów, twierdzących, że noszenie rajstop jest wyznacznikiem złego gustu, a celebrytki brylują na salonach prezentując gołe nogi nawet w środku zimy, kobiety coraz częściej rezygnują z tej części garderoby powielając tę modę. Prawda jest jednak taka, że wiele z nich płaci za tę decyzję swoim zdrowiem.

Najważniejszą cechą rajstop poza walorami estetycznymi, jest ochrona nóg przed chłodem, dlatego zakładanie rajstop w niektórych sytuacjach jest przede wszystkim koniecznością. Kiedy na dworze wieje zimny wiatr a termometry wskazują ujemne temperatury, nie warto ryzykować,, ponieważ jest to po prostu nierozsądne – przekonuje nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Consay.

Ogromny wybór rajstop o różnej grubości i różnych wzorach, jaki znaleźć można w sklepach stacjonarnych i internetowych, pozwala na idealne dobranie ich względem własnych preferencji oraz danej okazji.

Dla elegancji

Z rajstop rezygnować nie powinny również te panie, od których wymaga się przestrzegania oficjalnego dress code’u. Bezwzględnie na ważne okazje i wielkie gale wypada do sukienki założyć rajstopy – rajstopy zamaskują niedoskonałości oraz nadadzą skórze ładnego koloru. W wielu firm wymaga się eleganckiego wyglądu i stosownego stroju, na który składają się także rajstopy. To bardzo dobry obyczaj, który powinno się propagować. Szeroki wybór delikatnych, cienkich rajstop, pończoch, podkolanówek zabezpieczy potrzeby najbardziej wymagających klientek nawet w upalne dni.

Dla urody

Nie da się ukryć, że rajstopy mają pewną zaletę, która powinna przekonać do nich nawet największych sceptyków – odpowiednio dobrane mogą pięknie modelować optycznie nogi i sprawić, że będą wyglądały na zgrabniejsze, a przede wszystkim na zadbane. Ponadto, mogą zakryć zbyt blade nogi, co bywa wybawieniem dla pań o bardzo jasnej karnacji, szczególnie wtedy, gdy z powodu aury nie mogą liczyć na naturalną opaleniznę.

Pod rajstopami z łatwością ukryć można wszelkie niedoskonałości nóg, takie jak żylaki, blizny czy oparzenia. Te czarne, kryjące, w połączeniu z butami w tym samym kolorze, dodatkowo optycznie wydłużają nogę, poprawiając proporcje całej sylwetki.

Nie zwracaj uwagi na trendy

Pomimo niezbyt dobrej opinii jaka przylgnęła do rajstop, to element garderoby, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Przydają się na wiele okazji, upiększając nogi oraz chroniąc je przed zimnem. Trendy zmieniają się co sezon, dlatego nie warto się nimi przejmować podczas podejmowania decyzji o noszeniu lub zrezygnowaniu z rajstop. W tym przypadku warto kierować się przede wszystkim swoim zdrowiem, komfortem oraz własnymi upodobaniami.