27 listopada 2019

Kategoria:
Moda

Dlaczego stosuje się poszewki na poduszki?

Poduszki pozwalają na komfortowe podparcie głowy i szyi podczas snu, umożliwiają komfortowy wypoczynek w pozycji lezącej, a także pełnią funkcję dekoracyjną w pomieszczeniach. W sklepach jest dostępny szeroki wybór różnego rodzaju elementów tego typu, z których większość  jest wyposażona w poszewki, które można zdejmować. Czy poszewka ma znaczenie? Dlaczego się je stosuje? Wyjaśniamy.

Większość poduszek, które można kupić w sklepach, jest przeznaczona do użytkowania w poszewce lub składa się z wnętrza oraz powłoczki, którą można zdjąć. Można ją rozpiąć przy pomocy zamka błyskawicznego lub guzików. Niektóre produkty są wyposażone w zakładkę materiału, która nie pozwala, by poszewka się zsuwała. Czy stosowanie tych elementów z tkaniny jest istotne? Dlaczego są tak popularne w przypadku poduszek przeznaczonych zarówno do spania i tych służących dekoracji?

Poduszki do spania

W przypadku poduszek przeznaczonych do spania, poszewka pełni przede wszystkim funkcję higieniczną. Jak twierdzi pracownik firmy Homello Home Fashion, oferującej szeroki wybór  domowych tekstyliów, regularna zmiana poszewki na poduszkę, na której się śpi, jest niezbędna dla zachowania zdrowia i higienicznego trybu życia. Tkanina, która ma codzienny kontakt z głową i twarzą śpiącej osoby, powinna być regularnie prana. Łatwy sposób zakładania i zdejmowania powłoczek ma za zadanie umożliwić właśnie ich szybką wymianę.

Wnętrza poduszek są przeważnie wykonane z materiałów, które nie powinny być zbyt często czyszczone. W przypadku produktów wypełnionych np. pierzem w grę wchodzi jedynie pranie chemiczne, dlatego ze względów praktycznych, nie przeprowadza się go częściej niż raz na kilka miesięcy. Dlatego poszewki, które można prać regularnie, chronią śpiącego przed zanieczyszczeniami gromadzącymi się w poduszce, a ich regularne wymienianie zapewnia ciągłą świeżość i czystość.

Poduszki dekoracyjne

W przypadku poduszek dekoracyjnych kwestia higieny również ma znaczenie, jednak na pierwszym miejscu stoi estetyka. Poszewki na poduszki dekoracyjne pozwalają w szybki i tani sposób odnowić wygląd wnętrza. Nie musisz malować ścian czy wymieniać mebli, aby wprowadzić nowy styl do swojego salonu czy do sypialni. Wystarczy, że ułożysz na łóżku lub sofie kilka poduszek w gustownych poszewkach, aby zmienić aranżację w swoim domu.

Łatwość wymiany powłoczek pozwala na częste zmiany wyglądu, więc jeśli nie znosisz nudy w wyglądzie mieszkania, to właśnie dekoracyjne poduszki pozwolą Ci na wprowadzanie do wnętrza coraz to nowych aranżacji. W sklepach znajdziesz szeroki wybór poszewek uszytych z różnych materiałów i w różnych stylach. Bez trudu dobierzesz takie, które odpowiadają Ci pod względem estetyki.