sandaly i skarpety buty damskie
30 września 2020

Kategoria:
Moda

Dlaczego nie powinno się łączyć sandałów ze skarpetami?

Połączenie skarpet z sandałami stanowi ogromną, można nawet rzec międzynarodową kontrowersję. W internecie znajduje się wiele przykładów popełnienia tego modowego faux-pas. Wiele narodowości uważa, że połączenie sandałów i skarpet jest prawidłowe – zaliczyć do nich można, chociażby, Brytyjczyków. Dlaczego więc nie powinno się łączyć sandałów ze skarpetami? Czy to tylko zły wygląd, czy może coś więcej?

Sandały i skarpety – kontrowersyjne połączenie

Każdego lata odżywa problem na temat trendu, głównie w modzie męskiej, związanego z połączeniem skarpet i sandałów.

Problem jest dość duży, gdyż wiele stylistów wypuszcza na wybiegi modeli właśnie w takich stylizacjach

– wyjaśnia ekspert producenta obuwia skórzanego LeoModa. Panowie uważają, że skoro takie rozwiązania są promowane przez domy mody, to znaczy, że styl ten jest akceptowany. Niestety – wiele kobiet na widok wspomnianego połączenia reaguje wręcz alergią. W komentarzach pod wszelkimi artykułami związanymi z tym zastawieniem „sandały + skarpety” jest wielu zwolenników oraz przeciwników. Każdy z nich ma swoje argumenty – dziś jednak znajdźmy odpowiedź na pytanie – dlaczego nie powinno się łączyć sandałów ze skarpetami?

Dlaczego nie łączyć sandałów ze skarpetami?

Przeciwnicy łączenia sandałów ze skarpetami jako argument wskazują, że obowiązują pewne kanony mody, które należy pilnować i stosować. Można je oczywiście ignorować, ale trzeba też znać granice – właśnie połączenie sandałów ze skarpetami jest ich przekroczeniem.

Ponadto, wskazują, że stopy muszą oddychać i oddawać ciepło tak, jak całe ciało. Sandały to zapewniają, ale gdy założy się do nich skarpety, tak naprawdę przeczy się konstrukcji tego letniego obuwia. Chodzenie w sandałach bez skarpet pozwala skutecznie ochłodzić organizm (utrzymać komfort termiczny ciała), który przez głowę i stopy traci największą ilość ciepła.

Wielu specjalistów podkreśla także, że mężczyźni mają problemy z dobieraniem butów do stroju – nawet w najbardziej upalne dni potrafią włożyć ciężkie buty sportowe i dopasować je do eleganckiej stylizacji. To duży błąd!

Ważnym argumentem przeciw takiemu połączeniu jest również fakt, że skarpety optycznie skracają nogi, a w konsekwencji całą sylwetkę. Atrakcyjnie w takim połączeniu wyglądaliby może wysportowany, szczupli i bardzo wysocy mężczyźni, obowiązkowo z prawidłowymi proporcjami między długością nóg a tułowia.

Kobiety zwracają również uwagę, że w takich stylizacjach mężczyźni wyglądają nie tylko nieelegancko, ale też nieestetycznie. Opadające na łydkach skarpety, wychodzące poza obuwie kawałki materiału, a w przypadku jasnych modeli również zabrudzenia sprawiają, że nawet najbardziej przystojni mężczyźni prezentują się mniej atrakcyjnie.