moda damska
10 listopada 2019

Kategoria:
Moda

Damska moda projektancka. Co jest obecnie „na topie”?

Moda ma to do siebie, że często się zmienia. Dlatego co roku „na topie” jest coś innego. Nawet jeśli ubrania przypominają te z poprzednich sezonów, to mają w sobie coś wyjątkowego. Czasem na wybiegi trafiają kolekcje stylizowane na mody z dawnych dekad, np. z lat 90. A zatem, jaki styl króluje w roku 2019? Co nosi się obecnie?

Wiosna i lato 2019

Projektanci mody kobiecej coraz częściej zapożyczają elementy ubioru od mężczyzn. Jednym z takich elementów są garnitury. Nikogo już nie dziwi ich obecność na wybiegach pokazów mody damskiej. Projektowane są takie garnitury, które charakteryzuje kobiecość, ale jednocześnie siła. Występują one już nie tylko w klasycznej czerni, ale również w bardzo wielu innych kolorach.

Kolejnym trendem jest całkowicie cielisty look. Modne są stylizacje w stonowanych, niekontrastowych barwach. Umiar kolorystyczny w odzieży daje możliwość eksperymentowania z dodatkami. Dla mody damskiej w 2019 roku charakterystyczne są również frędzle, pióra, kokardy, siatka i bufiaste rękawy. Królują wzory takie jak kropki, kwiaty i zwierzęce printy. Trendem są też ubrania w kolorach pastelowych, jaskrawych oraz srebrne. Modny stał się również styl surferski – wzorzyste t-shirty, jeansowe shorty i barwne stroje kąpielowe przywodzą na myśl kalifornijskie plaże.

Jesień i zima 2019

W zimniejszych porach roku będą królowały wyraziste kolory. Prawdopodobnie dla wielu wielbicielek mody jest to dobra wiadomość – w końcu trzeba jakoś dodać sobie energii, kiedy za oknem panują szarości. Ten efekt można osiągnąć również za pomocą modnych cekinów, piór i intensywnych wzorów.

Z pierwszej połowy roku w modzie pozostaną zwierzęce printy, a także kolorowe garnitury. Stonowane odcienie wyprze ekstrawagancja nie tylko w odzieży, ale również w dodatkach. Trendem znów stanie się styl retro. Poza tym, będzie można spotkać wiele skórzanych ubrań. Bardzo duży wybór mody damskiej 2019 można znaleźć w sklepie KAG MAG. Co więcej, jest to firma oferująca ubrania polskich projektantów. To sprawia, że są one wyjątkowe, bo pochodzą z naszego kraju. Warto wspierać lokalne biznesy, zamiast kupować jedynie importowane towary. Polskie produkty często są droższe, ale wysoka cena idzie w reguły w parze z wysoką jakością. Czasem warto zainwestować w droższą rzecz i korzystać z niej przez dłuższy czas, niż zdecydować się na tańszą część garderoby, która szybko się zniszczy. Poza tym, wybór ubrań polskich projektantów to również gwarancja unikatowych stylizacji.